logo programu Czyste Powietrze

Najlepsi w Wielkopolsce w trosce o powietrze

1.miejsce w Wielkopolsce i 60. miejsce w Polsce na ponad 2 tysiące gmin biorących udział w programie. Świetny wynik uzyskał Pleszew w korzystaniu z dotacji do wymiany źródeł ciepła z programu ,,Czyste Powietrze”. 

Duże zaangażowanie lokalnych społeczności i władz w walkę o poprawę jakości powietrza w „małych ojczyznach”, a tym samym w całej Polsce spowodowało, że mieszkańcy chętnie korzystają z dotacji i wymieniają źródła ciepła. W ciągu ostatniego roku 320 pleszewskich nieruchomości skorzystało z rządowego programu “Czyste Powietrze”. To nie tylko wymiana kotłów, ale i montaż pomp ciepła oraz termomodernizacja budynków.

Najaktywniejszym gminom, wyłanianym na podstawie przeprowadzonego rocznego rankingu, przyznane zostaną dodatkowe środki finansowe. W tym zestawieniu Pleszew znalazł się na pierwszym miejscu w Wielkopolsce, co oznacza, że świadomość ekologiczna jest na bardzo wysokim poziomie, a urząd jak i mieszkańcy dążą do poprawy jakości powietrza, a co za tym idzie- jakości życia. Serdecznie dziękuję, że odpowiedzialnie troszczymy się o klimat, a szczególnie o powietrze, którym oddychamy– mówi burmistrz MiG Pleszew Arkadiusz Ptak.

Ranking stworzony został w oparciu o wskaźnik zaangażowania gmin z całej Polski. Brano pod uwagę liczbę złożonych wniosków w stosunku do liczby budynków jednorodzinnych.

Ranking gmin w programie "Czyste Powietrze"