Spotkanie ze św. Mikołajem podczas ekomiasteczka na pleszewskim Rynku.

Moc ekologicznych atrakcji na Rynku

image_print

W ramach nagrody za zwycięstwo w konkursie ekologicznym do Pleszewa przyjechało ekomiasteczko. Dzieci, młodzież i dorośli skorzystali z licznych atrakcji.

Ekomiasteczko pojawiło się na pleszewskim Rynku dzięki uczniom szkół z terenu Miasta i Gminy Pleszew. To właśnie najmłodsi z klas I-VI tak licznie zaangażowali się w konkurs plastyczny, że dzięki najwyższej liczbie złożonych prac wywalczyli przyjazd ekologicznych atrakcji.

Już od godziny 10:00 uczniowie i przedszkolaki korzystali z licznych konkursów, animacji i gier. Samodzielnie wykonywali mydełka glicerynowe, czy świece sojowe. Wzięli udział w wielu konkursach, w których komplet poprawnych odpowiedzi upoważniał ich do odbioru nagrody. Przez cały czas trwania wydarzenia obecny był św. Mikołaj, który chętnie witał się i fotografował z gośćmi. Nie zabrakło również występów teatralnych. Chętni mogli wziąć udział w Mistrzostwach w EkoWarcabach.

Konkurs realizowany był przez Fundację Mniejsze-Większe z dofinansowaniem z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Miasto i Gmina Pleszew wzięła udział zarówno w konkursie plastycznym, jak i Olimpiadzie Wojewódzkiej, w której 3-osobowa reprezentacja wywalczyła I miejsce jako gmina i wysokie miejsca indywidualne.

Gra w Ekowarcaby podczas Ekomiasteczka na pleszewskim Rynku.

Wykonywanie ozdób podczas ekomiasteczka na pleszewskim Rynku.

Spotkanie ze św. Mikołajem podczas ekomiasteczka na pleszewskim Rynku.