Rywalizacja na orliku w ramach turnieju piłki nożnej MDP w Sowinie Błotnej.

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze walczyły o piłkarskie trofeum

image_print

Sobotę pełną aktywności zapewniły młodzieży Ochotnicze Straże Pożarne z Gminy Pleszew. Turniej Piłki Nożnej przyciągnął drużyny złożone z młodych ochotników. Rywalizacja odbyła się w Sowinie Błotnej.

Po raz drugi OSP z gminy Pleszew organizowały Turniej Piłki Nożnej dla członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Tym razem organizatorem lokalnym została OSP Sowina Błotna, która przeprowadziła zawody na miejscowym orliku. Turniej MDP odbył się w dwóch grupach wiekowych: 10-12 lat oraz 13-16 lat. Łącznie do walki stanęło 6 drużyn z pięciu OSP z Gminy Pleszew, które rozegrały turniej według zasady „każdy z każdym”.

Najlepsi w I grupie okazali się młodzi strażacy z Kowalewa, a tuż za nimi znalazła się MDP Grodzisko. W starszej grupie zwyciężyła MDP Bronów. Drugie miejsce zajęła młodzież z Pleszewa, a trzecie z Kowalewa. Tuż za podium znalazła się Sowina Błotna. Sędzią głównym był dh Marcin Woliński – naczelnik OSP Sowina Błotna.

Wszystkie drużyny za sportową postawę i grę fair-play otrzymały pamiątkowe dyplomy i piłki, a zwycięzcy statuetki. Wręczenia dokonali: Prezes ZMG ZOSP RP w Pleszewie dh Dorota Gorzaniak wraz z Prezesem OSP Sowina Błotna – dh Włodzimierzem Przybylskim, Prezesem OSP Kowalew – dh Szczepanem Wojtczakiem i Prezesem OSP Bronów – dh Zenonem Antczakiem. W rolę spikera i foto-reportera podczas turnieju wcielił się dh Krzysztof Urbaniak, a sekretariat poprowadził dh Przemysław Karaś z Kowalewa. Dziękujemy gospodarzowi obiektu za możliwość organizacji sympatycznej imprezy, a także zawodnikom za mobilizację – powiedziała Dorota Gorzaniak, prezes ZMG ZOSP RP w Pleszewie.

Foto: dh Krzysztof Urbaniak