Walka karateków w ramach 10th Central Poland Open Grand Prix Karate WKF w Hali Sportowej w Pleszewie.

Międzynarodowe zmagania karateków w Pleszewie

image_print

Pleszew po raz kolejny został gospodarzem rankingowego turnieju Polskiej Unii Karate. Do miasta zjechało blisko 800 zawodników. Patronat nad dwudniową rywalizacją objął burmistrz Miasta i Gminy Pleszew.

10th Central Poland Open Grand Prix Karate WKF to turniej rankingowy Polskiej Unii Karate, który kolejny raz został zorganizowany w Pleszewie. Gospodarzem zmagań w Hali Widowiskowo-Sportowej był Pleszewski Klub Karate, którego zawodnicy również walczyli o cenne punkty do ogólnej klasyfikacji.

W ciągu dwóch dni zmagań w pleszewskiej hali sportowej przewinęło się blisko 800 zawodników z 77 klubów z 8 państw. Byli to m.in. reprezentanci Czech, Ukrainy, Niemiec, Słowacji i oczywiście Polski. Do walki o zwycięstwo stawali już kilkulatkowie i to zarówno chłopcy, jak i dziewczynki, ale walczyli też dorośli – kobiety i mężczyźni. Każdy w swoich kategoriach wiekowych i wagowych.

Pleszewskim karatekom udało się wywalczyć 8 medali, co uplasowało ich na 10. pozycji w klubowej klasyfikacji końcowej. I miejsce w kumite chłopców U10 – 25kg zdobył Maciej Nowakowski. W tym samym zestawieniu na piątej pozycji znalazł się Stanisław Szybiak. W kumite chłopców U12 – 30kg Aleksander Urbaniak zdobył III miejsce, a Borys Małgowski znalazł się na siódmej pozycji. Kolejny medal przypadł Dawidowi Wojtczakowi, który zajął II miejsce w kumite chłopców U16 – 70kg.

Nie zabrakło też medali dla płci żeńskiej. W kumite dziewcząt U10 – 30kg II miejsce zajęła Pola Bierła. W kumite dziewcząt U10 – 35kg Zuzanna Kujawiak zajęła V miejsce. W zmaganiach wzięła udział także Lena Szybiak, która w kumite dziewcząt U12 + 45kg zakończyła rywalizację na siódmym miejscu. Złoto wywalczyła Maja Kolanowska w kumite dziewcząt U16 – 47kg.

Medale przyniosły również dobre występy mężczyzn Pleszewskiego Klubu Karate. Brąz w kumite mężczyzn U21 – 67 kg zdobył Jakub Borowczyk, a w kumite seniorów + 84kg złoto wywalczył Bartłomiej Sołtysiak. Jako seniorka wystąpiła także Magdalena Godlewska, która zdobyła srebro w kumite seniorek – 68kg.