Baner wydarzenia Poza metropolią odbywającego się w Pleszewie 5 września 2024 r.

Konferencja “Poza metropolią”

image_print

Poza metropolią. Przyszłość małych i średnich miast.
Edycja trzecia

Baner konferencji Poza metropolią odbywającej się 5 września 2024 r. w Pleszewie.

Termin: 5 września 2024 r. godz. 9:30-15:00
Miejsce: Zajezdnia Kultury w Pleszewie, ul. Kolejowa 3

„Poza metropolią…” to trzecia edycja konferencji podejmującej problematykę małych i średnich miast. Tegoroczna odsłona poświęcona jest ich przyszłości w kontekście kryzysu demograficznego, zmian klimatycznych, zapobiegania wykluczeniu transportowemu, potrzeby rozwoju polityki mieszkaniowej oraz współpracy z obszarami wiejskimi. To niezwykle ważne aspekty, z którymi małe i średnie miasta muszą się mierzyć już teraz, a szczególnie zatroszczyć się o nie w przyszłości. Ich rozwój zależy od sprawnego działania samorządów i ich partnerów na szczeblu regionalnym oraz centralnym. Ważnym głosem w dyskusji o przyszłości małych i średnich miast będą także doświadczenia ekspertów, osób ze świata biznesu i tych, którzy z pasją i zaangażowaniem badają potencjał małych i średnich miast od wielu lat.

Nowością konferencji jest debata polityczna, do udziału w której zostali zaproszeni przedstawiciele klubów parlamentarnych Sejmu RP.

Konferencja to profesjonalne forum wymiany wiedzy, doświadczeń i pomysłów dotyczących troski o przyszłość „Polski lokalnej”. Warto tu być.

Zgłoszenia przyjmujemy do 2 września 2024 r.
Udział w konferencji jest bezpłatny.
W przypadku osób z niepełnosprawnościami prosimy o poinformowanie organizatora o swoich potrzebach. Umożliwi to przygotowanie odpowiedniej pomocy oraz zapewni sprawną obsługę spotkania.

Kontakt:
Andrzej Liskowski
e-mail: konferencja@pleszew.pl
tel. 62 7428 341

ORGANIZATORZY

Logo Pleszewa - kompaktowy pleszew
logo Instytutu Rozwoju Miast i Regionów
Logo CoopTech Hub

PARTNERZY

Logo Fundacji Miasto

PATRONI MEDIALNI