Zdjecier przedstawia autobusy linii PL1 i PL 2

Autobusy linii PL 1 i PL 2 – rok 2023

image_print

Nowa linia komunikacji miejskiej o nazwie PL  – od 1 kwietnia 2021. Jest odpowiedzią przede wszystkim na potrzeby mieszkańców i uzupełnieniem istniejącego transportu publicznego.

Logotyp dofinansowania ze środków krajowych - flaga i godło Polski

Zadanie, pn. „Organizacja Przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej na linii nr: PL” realizowane jest ze Środków Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych o Charakterze Użyteczności Publicznej.

Całkowita wartość zadania:  772.600,69 PLN.
Kwota dofinansowania: 430.519,80 PLN.
Wkład własny samorządu:  342.080,89 PLN.
Termin realizacji: od 01.01.2023 r. do 31.12.2023 r.
Cel zadania: funkcjonowanie linii użyteczności publicznej o nazwie PL.
Planowane efekty: zwiększenie dostępności, powszechności i częstotliwości gminnych przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej na terenie Miasta i Gminy Pleszew.

Od Burmistrza

Zdjęcie przedstawia Burmistrza Miasta i Gminy Pleszew Arkadiusza Ptaka

Ideą  wdrożenia nowej linii jest zapewnienie dostępu do wszystkich instytucji i wielu miejsc życia społecznego zlokalizowanych w różnych częściach miasta, np. szpital, szkoły, targowisko. 

Wiem, że potrzeby są znacznie większe i obejmują nie tylko Pleszew, ale i gminę oraz cały powiat pleszewski. Ale od czegoś trzeba zacząć. Mam nadzieję, że rozwiązania, jakie przyjęliśmy, czyli m. in. bezpłatne korzystanie z linii dla osób spoza Pleszewa, zniżki, a przede wszystkim podróż komfortowymi autobusami – spotkają się z Państwa pozytywnym odbiorem. Zachęcam do zapoznania się ze szczegółami, rozkładem jazdy i cennikiem.

Przyjemnej podróży! 

Arkadiusz Ptak , Burmistrz Miasta i Gminy Pleszew

Zdarza się, że przeglądarka Chrome (w zależności od konfiguracji) ma problem z pobraniem plików Word. W takim przypadku, zalecamy korzystanie z przeglądarki Mozilla.

Plansza ukazująca dofinansowanie i koszt całkowity zadania pn. Organizacja przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej na linii nr PL".
zdjęcie przedstawia autobus linii PL1 na tle pleszewskiego ratusza