grafika przedstawiająca wyniki Rankingu Samorządów "Rzeczpospolitej" przeprowadzonego w 2022 roku. Pleszew w rankingu zajął 14. miejsce w Polsce oraz 3. w Wielkopolsce.

Kompaktowy Pleszew coraz lepszy!

image_print

Kompaktowy Pleszew jest coraz lepszy w Rankingu Samorządów “Rzeczpospolitej”. W tym roku awansował o 7 miejsc. Wśród wielkopolskich gmin miejskich i miejsko-wiejskich jest w czołówce.

Ranking Samorządów “Rzeczpospolitej” jest uznawany za jeden z najbardziej prestiżowych i wiarygodnych w Polsce. Redakcja “Rzeczpospolitej” ocenia dokonania lokalnych władz w Polsce, pozwala wyłonić i pokazać te samorządy, które najlepiej dbają o swój zrównoważony rozwój, czyli podejmują działania, które są wyrazem dbałości o lokalną społeczność i środowisko, przy zachowaniu stabilności finansów i wysokiej jakości zarządzania. Zasady rankingu ustala niezależna Kapituła, a pod uwagę branych jest około 50 wskaźników w czterech kategoriach:

  • trwałość ekonomiczno-finansowa,
  • trwałość społeczna,
  • trwałość środowiskowa,
  • jakość zarządzania urzędem.

Niedawno zostały opublikowane wyniki XVIII edycji rankingu przeprowadzonej w 2022 roku. W tym zestawieniu Pleszew znalazł się na wysokich pozycjach. W kategorii gmin miejskich i miejsko-wiejskich zajął 14. miejsce w kraju. Ranking obejmował blisko 900 gmin w tej kategorii. W Wielkopolsce natomiast znalazł się na 3. pozycji tuż za Gminą Jarocin oraz Gminą Kępno. Bardzo się cieszę, że awansowaliśmy o 7 oczek względem ubiegłego roku. Gratulacje dla Jarocina i Kępna, którzy zajęli miejsca przed nami – powiedział burmistrz Arkadiusz Ptak.

Ranking Samorządów “Rzeczpospolitej” przeprowadzany jest od 18 lat.

grafika przedstawiająca wyniki Rankingu Samorządów "Rzeczpospolitej" przeprowadzonego w 2022 roku. Pleszew w rankingu zajął 14. miejsce w Polsce oraz 3. w Wielkopolsce.