Plakat Kompaktowych półkolonii "Ferie offline" odbywajacych się w Pleszewie.

Kompaktowe „Ferie offline” dla dzieci

image_print

Czas ferii uczniowie MiG Pleszew będą mogli spędzić offline. To pomysł na kompaktowe półkolonie organizowane w pleszewskich placówkach. Wezmą w nich udział dzieci z klas I-III rodziców, którzy pracują.

Kompaktowe półkolonie „Ferie offline” to nowy pomysł samorządu Miasta i Gminy Pleszew oraz Miejsko-Gminnego Szkolnego Związku Sportowego w Pleszewie wraz ze szkołami, aby aktywizować najmłodszych w czasie ferii zimowych. Inicjatywa ta ma również pomóc rodzicom, którzy pracują, zapewnić dobrą opiekę w wolnym czasie.

W ramach kompaktowych półkolonii odbędą się dwa turnusy bogate w różnorodne atrakcje. Pierwszy z nich „Ferie z pasją w Jedynce” odbędzie się w dniach 12-16 lutego w Zespole Szkół Publicznych nr 1 w Pleszewie. Drugi turnus „Żywiołowe ferie w Dwójce” zgromadzi uczestników w Zespole Szkół Publicznych nr 2 w Pleszewie. Możliwość uczestnictwa mają dzieci z klas I-III, których oboje rodziców pracuje. Chcemy zapewnić wachlarz zajęć, który pozwoli im na aktywne spędzenie dni wolnych od szkoły – informuje Izabela Świątek, zastępca burmistrza odpowiedzialna w gminie za oświatę.

Zajęcia odbywać się będą od godziny 7:00 do 15:00. W ich ramach uczniowie będą uczestniczyć w zajęciach sportowych, artystycznych oraz w spotkaniach z ciekawymi ludźmi. Całkowity koszt udziału to wyłącznie koszt wyżywienia, na które składają się 3 posiłki dziennie.

Plakat Kompaktowych półkolonii "Ferie offline" odbywajacych się w Pleszewie.