Kolejne sukcesy zawodników PKK Pleszew

image_print

Niedawno seniorzy, a teraz najmłodsi zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate mogli sprawdzić się podczas Pucharu Polski. Udało im się uzyskać dobre rezultaty na zakończenie sezonu.

W Trzebnicy odbył się 1. Puchar Polski Dzieci i Młodzików (U10, U12, U14) w Karate. Wzięło w nim udział 362 najmłodszych zawodniczek i zawodników reprezentujących 55 klubów. Nie zabrakło również najmłodszych przedstawicieli Pleszewskiego Klubu Karate. Zaliczyli świetny występ i wywalczyli 5 medali w tym 1 złoty, 1 srebrny i 3 brązowe.

Złoty medal zdobyła Maja Kolanowska w kumite młodziczek -47kg. Srebrnym medalistą został Jan Borowczyk w kumite chłopców 8-9 lat -37kg.  Brązowe krążki wywalczyli Bartosz Jagła i Sylwester Kapała oboje w kumite chłopców 10-11 lat -45kg. Cezary Jóźwiak wywalczył brązowy medal w kumite młodzików -45kg. Ponadto piąte miejsce zajął Feliks Gomułka w kumite chłopców 8-9 lat -32kg, a dziewiąte miejsce zajęła Celina Żarnowska w kumite dziewcząt 10-11 lat +40kg.

Organizatorem pucharu był Dolnośląski Klub Karate Jinkaku Kansei, Stowarzyszenie Sportu i  Kultury Paideia oraz Polska Unia Karate – Polski Związek Sportowy. Był to ostatni turniej karate w 2022 roku.

Zdjęcie przedstawia zawodników Pleszewskiego Klubu Karate wraz z trenerem biorących udział w 1. Pucharze Polski Dzieci i Młodzików w Karate

Zdjęcie przedstawia zawodników Pleszewskiego Klubu Karate z medalami zdobytymi podczas 1. Pucharu Polski Dzieci i Młodzików w Karate odbywającego się w Trzebnicy Fot. PKK Pleszew