Zawodnicy PKK Pleszew na turnieju karate w Kobylinie

Kolejne sukcesy pleszewskich karateków

image_print

14 medali wywalczyli zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate. Wzięli udział w VIII turnieju karate dzieci i młodzieży w Kobylinie. Drużynowo stanęli na najwyższym stopniu podium.

Zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate wystartowali w UKEMI CUP – VIII Turnieju Karate Dzieci i Młodzieży o Puchar Burmistrza Kobylina. Zawody odbyły się 1 kwietnia 2023 roku. Udział w nich wzięło 20 pleszewskich karateków, którzy wywalczyli łącznie 14 medali w tym 5 złotych, 3 srebrne i 6 brązowych. Był to ogólnopolski turniej, w którym wystartowało 29 klubów. W klasyfikacji drużynowej pleszewianie pod opieką trenera Bartłomieja Sołtysiaka zajęli pierwsze miejsce.

– Celina Żarnowska – 10-11 lat +40kg,

W zawodach wzięli także udział Łucja Gomułka (1 walka wygrana), Pola Bierła, Sylwester Kapała oraz Lena Szybiak.