Zdjęcie przedstawia Rodzinny Ogród Działkowy w Pleszewie.

Kolejne RODy z dotacjami i nowościami

image_print

Rodzinne Ogrody Działkowe mogą liczyć na wsparcie samorządu. Ich cykliczne remonty i inwestycje są dofinansowywane z budżetu gminy. Działkowcy mogą liczyć na dotacje celowe lub finansowanie wkładu własnego przy pozyskiwaniu środków zewnętrznych.

Rodzinne Ogrody Działkowe w Pleszewie prężnie działają i stale się rozwijają. Poprzez nowe inwestycje poprawia się ich jakość funkcjonowania, a także usprawniane jest korzystanie z ogrodów. Wsparcie finansowe płynie do nich m.in. z budżetu gminy. Są to coroczne dotacje do inwestycji w ramach poprawy infrastruktury ogrodowej, ale i zapewnienie finansowego wkładu własnego w sytuacjach, gdy ogrody starają się o dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. W tym drugim przypadku kwoty są większe – informuje burmistrz Arkadiusz Ptak.

W ostatnim czasie o wsparcie od samorządu zawnioskowało 7 ROD-ów. Każdy z nich otrzymał środki w wysokości 50% kosztów zaplanowanej inwestycji. ROD Malwa w Pleszewie otrzymał  5 tys. zł na odnowienie elewacji budynku świetlicy oraz 15 tys. zł na modernizację ogrodzenia i ta kwota jest wkładem własnym w dotację z Urzędu Marszałkowskiego. ROD Nad Nerem pozyskał ponad 20 tys. zł na wymianę ogrodzenia. Z kolei ROD im. A. Mickiewicza otrzymał środki na modernizację ogrodzenia, alei i dróg działkowych.

Kwotą 5 tysięcy złotych zostały wsparte ROD-y: im. K. Niesiołowskiego, im. Powstańców Pleszewskich, im. Urbańskiego-Kalina oraz im. Lecha. Środki te zostaną przeznaczone kolejno na termomodernizację Domu Działkowca, ogrodzenie i utwardzenie parkingu, zakup monitoringu oraz remont budynku administracyjno-gospodarczego. Prace w Rodzinnych Ogrodach Działkowych wykonywane są na bieżąco.

Zdjęcie przedstawia Rodzinny Ogród Działkowy w Pleszewie.