przystanek Happy Busa w Pleszewie na Rynku

Happy Bus zawita do Pleszewa

Dziesiątki tysięcy zadowolonych dzieci, setki przejechanych kilometrów, moc zabawy i integracja. Happy Bus to wakacyjny projekt, który ma na celu zorganizować czas dzieciom podczas wakacji. Autobus pełen atrakcji wraz z wolontariuszami pojawi się również w Pleszewie.

Letni projekt Fundacji Happy Kids jest organizowany od 2010 roku. W trasę wyruszają mobilne figlobusy, w których czekają na dzieci różne atrakcje. Udział w zabawie jest całkowicie bezpłatny, a opiekę nad dziećmi w sprawują wolontariusze, wśród których są również studenci z zagranicy. Celem spotkań przy Happy Busie jest integracja społeczna, zapewnienie dzieciom opieki połączonej z zabawą, promocja sportu i aktywności fizycznej, integracja międzykulturowa poprzez naukę j. angielskiego.

W Pleszewie partnerem akcji jest Niepubliczne Przedszkole “Pszczółka Maja”. Autobus przyjeżdża w terminie 20-22 lipca, z czego pierwsze dwa dni będzie stacjonował na terenie przedszkola.

W dniu 22 lipca na Stadionie Miejskim autobus zostanie udostępniony dla wszystkich mieszkańców Pleszewa, w tym dla dzieci z rodzin ukraińskich, które przebywają w OHP w Pleszewie. Happy Bus dostępny będzie od godz. 10:00-17:00.

Na dzieci czeka mnóstwo atrakcji. Sala zabaw, dmuchańce, gry, zabawy i liczne konkursy.

plakat wizyty Happy Busa na Stadionie Miejskim w Pleszewie

przystanek Happy Busa w Pleszewie na Rynku

przystanek Happy Busa na Rynku w Pleszewie i gry i zabawy z wolontariuszami