Rozgrzewka przed startem w Mistrzostwach Polski Nordic Walking w Zawidowicach.

Emocjonujące Mistrzostwa Polski w Zawidowicach

image_print

Weekend niepodległościowy obfitował w Mieście i Gminie Pleszew w wiele wydarzeń. Swoją radość z wolności wyrazić mogli również sportowcy w ogólnokrajowych zmaganiach. W Zawidowicach odbyły Mistrzostwa Polski w Nordic Walking. Rodzinna atmosfera przeplatała się z przyjacielską rywalizacją.

Co roku na terenie karczmy Stara Stajnia oraz w zawidowickich lasach do rywalizacji stają kijkomaniacy z całej Polski, by zdobywać kolejne medale w nordic walking. Tym razem Gmina Pleszew była gospodarzem ostatniego etapu zmagań Polskiej Ligi Nordic Walking, czyli Mistrzostw Polski. W rodzinnej atmosferze, z uśmiechem na twarzach, ale i wyraźnym zmęczeniem, zawodnicy przeszli i przebiegli wiele kilometrów.

Na linii startu zameldowało się łącznie ponad 750 zawodników, którzy rywalizowali na dystansach 5, 10 i 21 kilometrów – informuje Jagoda Zydorek z Biura Prasowego pleszewskiego urzędu. Dodatkową dyscypliną był bieg na 5 km oraz rekreacyjne biegi dla dzieci na dystansie 200 metrów. Wszystko po to, aby w aktywność zaangażować wszystkich sportowców, jak również całe rodziny. To pozwoliło na stworzenie przyjaznej atmosfery i zdrowej rywalizacji, a nierzadko współpracy zawodników na trasie i wzajemnej motywacji.

Za wybitne osiągnięcia nagradzano kijkomaniaków z najlepszą techniką, najlepszych w kategorii OPEN na 5, 10 i 21 km, a także trójkę najlepszych kobiet i mężczyzn w podziale na kategorie wiekowe i przebyte dystanse. Nie zabrakło nagród dla osób z niepełnosprawnościami. Wyróżniono także rodziny, które licznie pojawiły się na trasie, by wspólnie święcić triumfy. Szczegółowe wyniki dostępne są TUTAJ. Także pleszewianie, którzy z pokaźną reprezentacją pojawili się w Zawidowicach, mogli liczyć na wyróżnienie i uznanie lokalnych władz. Najlepszymi na dystansie 5km okazali się Lena Adamek i Piotr Nawrocki, a dystans 10km najszybciej pokonali Katarzyna Wojciechowska i Adam Wojciechowski.

Dodatkowymi atrakcjami był pokaz grupy rekonstrukcyjnej Drużyny Tradycji 70. Pułku Piechoty w Pleszewie oraz stoiska tematyczne i ścianka z gadżetami związanymi ze Świętem Niepodległości. Mistrzostwa Polski w Nordic Walking odbyły się w ramach Dnia Niepodległości oraz 740-lecia Pleszewa.