Plakat szkolenia z pierwszej pomocy i korzystania z urządzenia AED które odbędzie się w Brzeziu, Pleszewie i Kuczkowie

Defibrylator AED – czy wiesz jak go użyć?

Ratowanie ludzkiego życia to bardzo ważna umiejętność, którą każdy powinien posiadać. Aby oswajać mieszkańców z tą ważną czynnością, Miasto i Gmina Pleszew kolejny raz zorganizowała akcję „Razem dla życia i zdrowia”. Teraz, ma ona swój dalszy ciąg.

Na początku października na pleszewskim Rynku oraz we wszystkich szkołach i przedszkolach z terenu Miasta i Gminy Pleszew odbyła się ogromna akcja przeprowadzania resuscytacji krążeniowej. Było to kolejne wydarzenie zorganizowane przez samorząd we współpracy z jednostkami ratunkowymi z terenu miasta i gminy. W czasie akcji, punktualnie o godzinie 12:00 resuscytację rozpoczęło ponad 5 tysięcy osób na rynku, w szkołach i przedszkolach. Z darmowego szkolenia z udzielania pierwszej pomocy mogli skorzystać wszyscy chętni.

W ramach tego dużego wydarzenia, firma FAMOT przekazała dla Miasta i Gminy Pleszew 3 zewnętrzne defibrylatory. Trafiły one w miejsca, gdzie tego sprzętu najbardziej brakowało, czyli do Publicznego Przedszkola w Brzeziu, ZSP nr 3 w Pleszewie oraz do Szkoły Podstawowej w Kuczkowie. Jako, że są to defibrylatory zewnętrzne, dostęp w razie nagłej sytuacji będzie miał do nich każdy, przez 24h/dobę. Obecnie, na terenie Miasta i Gminy Pleszew dostępnych jest 15 defibrylatorów AED.

Aby być dobrze przygotowanym na wypadek konieczności ratowania życia, w miejscach, gdzie pojawiły się nowe urządzenia, przeprowadzone zostaną szkolenia z udzielania pierwszej pomocy i korzystania z defibrylatora AED. Szkolenia są bezpłatne i każdy może wziąć w nich udział.

  • 22 listopada 2022r. g. 17:00
    Sala Wiejska w Brzeziu
  • 29 listopada 2022r. g. 17:00
    Świetlica szkolna ZSP nr 3 w Pleszewie
  • 5 grudnia 2022r. g. 17:00
    Sala gimnastyczna SP w Kuczkowie

Plakat szkolenia z pierwszej pomocy i korzystania z urządzenia AED które odbędzie się w Brzeziu, Pleszewie i Kuczkowie