plakat Naukobusa z centrum Nauki Kopernik, który przyjedzie do ZSP nr 1 w Pleszewie

Darmowe atrakcje z Centrum Nauki Kopernik

Eksperymenty, angażujące eksponaty, kreatywne zajęcia. Do Pleszewa przyjedzie Naukobus wraz z edukatorami z Centrum Nauki Kopernik. Wystawa „Eksperymentuj!” dostępna będzie w ZSP nr 1 w Pleszewie.

Mobilne wystawy pełne eksperymentów już niedługo zawitają do Pleszewa. To kompaktowa wersja atrakcji, z których można korzystać w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Razem z interaktywnymi eksponatami przyjadą doświadczeni edukatorzy. Pod ich czujnym okiem, można będzie odkrywać prawa nauki i samodzielnie wykonywać eksperymenty.

Wystawa „Eksperymentuj!” to angażujące eksponaty interaktywne. Pozwalają one na samodzielne doświadczanie praw nauki. Siedząc na wirującym krześle, zwiedzający mogą doświadczyć, jak w praktyce działa teoria zachowania momentu pędu. Z trójwymiarowego modelu ludzkiego ciała dowiedzą się jak wyglądają i gdzie są umiejscowione ludzkie narządy, a łamigłówki będą znakomitym treningiem dla ich mózgu.

Wystawa będzie udostępniona bezpłatnie dla odwiedzających w Zespole Szkół Publicznych nr 1 w Pleszewie w dniach:
11 sierpnia 2022 g. 14:00-18:00
12 sierpnia 2022 g. 11:00-13:00

Organizatorami są Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Pleszewie oraz Niepubliczne Przedszkole Pszczółka Maja w Pleszewie.

Inicjatorem wizyty Naukobusa w Pleszewie jest Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu – Partner Regionalny Centrum Nauki Kopernik w zakresie programu KMO

plakat Naukobusa z centrum Nauki Kopernik, który przyjedzie do ZSP nr 1 w Pleszewie
logo Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu