Plakat rywalizacji w ramach akcji Rowerowa Stolica Polski. odbywającej się w czerwcu 2024 r.

Cała Polska na rowery! Rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski – edycja 2024

image_print

1 czerwca wystartowała ogólnopolska rywalizacja o puchar Rowerowej Stolicy Polski. Przez 30 dni mieszkańcy miast i gmin, które dołączyły do zabawy będą kręcić kilometry dla siebie i swoich małych ojczyzn. Do rywalizacji dołączyła również gmina Pleszew. Przed nami 30 dni na rowerze, cały miesiąc ruchu i aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. 

Rowerowa Stolica Polski to ogólnopolski projekt, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Miasto Bydgoszcz. Polega na organizacji rywalizacji rowerowej pomiędzy miastami prezydenc0kimi oraz miastami i gminami w oparciu o dedykowaną akcji bezpłatną aplikację mobilną, stworzoną z inicjatywy i na zlecenie Bydgoszczy, pn. „Aktywne Miasta”.

Z początkiem czerwca rozpoczęła się szósta już edycja wydarzenia. Ubiegłoroczna rywalizacja rozegrała się pomiędzy 162 samorządami z całej Polski. Była to największa, jak do tej pory odsłona zmagań o zaszczytny tytuł najbardziej rowerowego miasta w Polsce. Czy w 2024 roku pójdziemy na rekord? Pokażą najbliższe tygodnie. W tym roku do rywalizacji dołączył również Pleszew. Dołączamy do walki o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Zachęcamy wszystkich do kręcenia kilometrów dla Pleszewa, bo na zakończenie akcji wyłonimy 3 najlepszych mieszkańców i 3 najlepsze mieszkanki – zachęca Arkadiusz Ptak, burmistrz Pleszewa.

Projekt jest dedykowany osobom aktywnie spędzającym czas, rowerzystom amatorom, pasjonatom dwóch kółek, osobom lubiącym zdrową sportową rywalizację.  Jego celem jest aktywizacja mieszkańców, mobilizacja środowisk rowerowych, propagowanie aktywnego wypoczynku, promocja turystyki rowerowej i roweru, jako alternatywnego środka transportu, edukacja ekologiczna. Udział w zabawie, zarówno dla samorządów jak i indywidualnych użytkowników jest bezpłatny.

Jak dołączyć do Rywalizacji?

Znajdź i pobierz aplikację “Aktywne Miasta” z właściwego dla siebie sklepu (Google Play lub AppStore). Dokonaj rejestracji użytkownika i z menu wybierz “Rywalizacje”, następnie w zakładce “Publiczne” – “Rowerowa Stolica Polski dla Miast” lub ” Rowerowa Stolica Polski dla Gmin”. Aby dołączyć do rywalizacji z listy rozwijanej – wybierz miasto lub gminę – dla którego chcesz kręcić kilometry. W kolejnym kroku – wybierz grupę – z którą się identyfikujesz i przyłącz się lub zaproponuj swoją i razem z przyjaciółmi weźcie udział w rywalizacji!

Strona internetowa: https://www.aktywne.miasta.pl/
Profil na fb: https://www.facebook.com/aktywnemiastapl

Plakat rywalizacji w ramach akcji Rowerowa Stolica Polski. odbywającej się w czerwcu 2024 r.
Plakat i instrukcja udziału w rywalizacji w ramach akcji Rowerowa Stolica Polski. odbywającej się w czerwcu 2024 r.