Zdjecie przedstawia pleszewskich zawodników na podium

Budapeszt Open

image_print

W dniach 11-12.09.2021 zawodnicy PKK Pleszew wzięli udział w 24 edycji Budapest Open, w których startowało ok 1300 zawodników z 34 państw.

PKK Pleszew reprezentowało 5 karateków: Maja Kolanowska kumite U14 -42 kg, Jan Podolski kumite U14 -55 kg oraz U16 -57 kg, Julia Grzelak kumite U18 -48 kg, Michał Florczak kumite U18 -76 kg oraz Dawid Sobkowiak kumite U21 -84 kg i seniorzy -84 kg.

Srebrny medal wywalczyła najmłodszej nasza reprezentantka Maja Kolanowska.

W finale uległa nieznacznie przez wskazanie sędziowskie 3-2 zawodniczce z Ukrainy.

Michał Florczak zajął 5 miejsce ulegając w walce o brązowy medal zawodnikowi ze Słowacji. Julia Grzelak zajęła 7 miejsce.

Podziękowanie dla Piotra Godlewskiego i Tomasza Kolanowskiego za pomoc i opiekę nad zawodnikami PKK Pleszew w czasie wyjazdu na Budapest Open.

Trenerem PKK Pleszew jest Bartłomiej Sołtysiak.