dzieci w kolorowych spódniczkach występujące na scenie

Bezpiecznie odkrywali przygotowane atrakcje

image_print

Z pomalowanymi buziami, z kolorowymi tatuażami, z uśmiechami na ustach bawili się w Parku Miejskim. Dzień Dziecka obfitował w gry, zabawy, atrakcje, rozrywkę, jak również edukację i nagrody.

Obchodzone w maju i czerwcu święta: mamy, taty i dziecka, stały się doskonałą okazją do zorganizowania wydarzenia, które zadowoli najmłodszych. W czasie trwania Festynu Rodzinnego z okazji Dnia Dziecka, który objęty był patronatem burmistrza Miasta i Gminy Pleszew Arkadiusza Ptaka, na dzieci czekało mnóstwo atrakcji.

Impreza rozpoczęła się od powitania wszystkich gości przez Rzecznik UMiG w Pleszewie Annę Bogacz, po czym mikrofon powędrował w dłonie najmłodszych uczestników, którzy zaprezentowali przed widownią bogaty repertuar piosenek, wierszy i układów tanecznych. Jedną z dodatkowych atrakcji był spektakl teatralny pt. “Księga muzyki i opowieści. Wędrówki po Bliskim Wschodzie” oraz animacje przygotowane przez Fundację Flow ART.

Poza występami, na dzieci czekało mnóstwo stoisk edukacyjnych i rozrywkowych, gdzie mogły brać udział w rożnych aktywnościach. Były to m.in. zadania związane z ekologią, które przygotował Referat Gospodarowania Odpadami, a WOPR Gołuchów i Ratownicy Medyczni Dzieciom zajęli się edukacją z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Wspaniałą atrakcją była również gra terenowa, którą przygotowali wolontariusze z pleszewskiego Centrum Wolontariatu przy współpracy Muzeum Regionalnego, Spółki Sport Pleszew oraz Miasta i Gminy Pleszew. Gra pt. ,,Bezpieczny odkrywca” była samoobsługowa, a jej tematyka kręciła się wokół historii Pleszewa, środowiska naturalnego i bezpieczeństwa rowerowego. Poprawne rozwiązanie zadań upoważniało do losowania atrakcyjnych nagród m.in hulajnogi czy roweru. Wolontariusze zajęli się również animacjami dla najmłodszych, malowaniem twarzy, robienie tatuaży, a także przygotowaniem stoisk z grami edukacyjnymi.

W czasie festynu można było oglądać strażaków i wozy strażackie z OSP Pleszew, radiowóz policyjny, gdzie do przetestowania były “alkogogle” oraz sprzęt ratowników medycznych i samochód Straży Miejskiej. Fundacja Bread of Life przeprowadziła akcję charytatywną “Weź pluszaka za piątaka”, której dochód w całości został przeznaczony na potrzebujących. Dzieci mogły korzystać z zamków dmuchanych oraz przejechać się ciuchcią. Dostępne były również punkty gastronomiczne. Nie zabrakło również zagrody żywych zwierzątek. Alpaki, kozy, króliki i inne stworzenia dumnie prezentowały się gościom w spokojnej, zielonej części parku.

Na zakończenie imprezy, podsumowano konkurs organizowany przez Referat Gospodarki Odpadami “EKO Pleszew”, a nagrody wręczył burmistrz Miasta i Gminy Pleszew.
Wyniki

Ponadto, została rozstrzygnięta I edycja (Nie)Typowo Rowerowo na najbardziej rowerową szkołę i klasę. Zwycięzcy otrzymali od burmistrza pamiątkowy dyplom oraz karnety na wspólne wyjście do kina.
Wyniki

Wydarzenie zgromadziło ogromną liczbę osób, które w towarzystwie wspaniałej aury, korzystały ze wszystkich zapewnionych atrakcji, a także oklaskiwały piękne i różnorodne występy dzieci i młodzieży ze szkół z terenu Miasta i Gminy Pleszew.