Przeskok na deskorolce na platformie pomiędzy pociągami

Bawili się podczas pierwszej edycji Festiwalu

image_print

Zawody deskorolkowe, graffiti na wagonie, płyty winylowe w nowej odsłonie i wielka hip-hopowa improwizacja. W Pleszewie po raz pierwszy odbył się Pleszew Wąsk. Festival 2022.

Pleszew Wąsk Festival to nowa inicjatywa. Festiwal hip-hopowy, w ramach którego odbyło się wiele różnych wydarzeń w różnych miejscach w mieście, skupił wiele młodych i utalentowanych osób.

Pierwszy dzień festiwalu miał miejsce na Stadionie Miejskim, gdzie na skateparku zebrało się mnóstwo deskorolkowców w ramach Depreszyn Seszyn 2022. Do Pleszewa zawitali najlepsi riderzy w Polsce na czele z reprezentantami kraju. Rywalizowali w kategorii open oraz best trick, jednak najważniejsza była dla nich dobra zabawa.

Drugiego dnia festiwal przeniósł się na tereny Zajezdni Kultury, gdzie przewidziano mnóstwo atrakcji. Jedną z nich było otwarcie unikatowej wystawy Artystycznych Płyt Winylowych. Jest to bezcenna kolekcja tworzona przez przedstawicieli wielu dziedzin sztuki: graffiti, malarstwo, wlepki, mural, tatuaż czy street art, a jej właścicielem jest Człowiek Artysta.

W tym samym czasie, grono najlepszych writerów w ramach Graffiti Jam, malowało pociąg udostępniony przez SKPL. Artyści w czasie kilkunastogodzinnej pracy wyrażali swoje uczucia i emocje za pomocą wielu puszek spray’u.

Kolejną okazją do świętowania podczas festiwalu były 18te urodziny Sinior Family, podczas których stoczono wielką hip-hopową bitwę. Jury oceniało styl, technikę i energię zawodników, a całość miała charakter improwizacji.

Zwieńczeniem Pleszew Wąsk. Festival były koncerty. Na scenie przy Zajezdni Kultury wystąpili raperzy, którzy porwali widownię do zabawy.

Zawody deskorolkowe w ramach Depreszyn Seszyn na skateparku przy Stadionie Miejskim

widownia na placu przy Zajezdni Kultury w Pleszewie podczas festiwalu hip-hopowego

tancerze hip-hopowi improwizujący na płycie przy Zajezdni Kultury wraz z szeroką widownią

Writerzy z całej Polski malują graffiti na wagonie kolejowym

Przeskok na deskorolce na platformie pomiędzy pociągami