zdobywcy nagród w konkursie na przebranie z epoki stojący na scenie podczas festynu w parku miejskim.

Anna Pleszewska zaprosiła na festyn na swój folwark

image_print

Gry, zabawy, atrakcje, konkursy i animacje z historią w tle. Pleszewski Park Miejski wrócił do swojej dawnej funkcji i stał się folwarkiem. Najmłodszych gości witała Anna Pleszewska, pokaz zdolności wokalnych, tanecznych i recytatorskich dała młodzież, a szczęśliwcy wyszli z nagrodami.

Festyn Miejski w Pleszewie to już tradycja organizowana z okazji Dnia Dziecka. Co roku ma inny motyw przewodni i tak, jak w ubiegłym roku poruszaliśmy się w temacie 740-lecia Pleszewa, tak tym razem zaprosiliśmy na wydarzenie Annę Pleszewską – właścicielkę Pleszewa przełomu XV i XVI wieku, jedną z największych posiadaczek ziemskich w Wielkopolsce w I połowie XVI wieku. Jej historię przybliżyły członkinie Klubu Kobiet Ławka nr 4. Anna spacerowała po swoich włościach, najmłodszym opowiadała o sobie i chętnie się fotografowała.

Jak na festyn przystało, w Pleszewie nie brakowało atrakcji. Swoimi zdolnościami wokalnymi, teatralnymi i recytatorskimi zachwycili uczniowie i przedszkolaki ze szkół i przedszkoli gminy Pleszew. Goście mogli liczyć także na naukę chodzenia na szczudłach czy żonglerki, którą zapewniła grupa Modern Art z Poznania. Ponadto na terenie parku odbywała się gra miejska, były animacje, dmuchane zamki, stanowiska policji, straży pożarnej i straży miejskiej, a także harcerze, czy fotobudka. Dzieci mogły doznać także terapeutycznej mocy alpak, które jadły im z ręki.

Aby pomóc uczestnikom „wejść” w klimat historii i średniowiecza, przygotowano konkurs na najlepsze przebranie z epoki, a dla uzdolnionych plastycznie konkurs na najlepszy wizerunek Anny Pleszewskiej. W parku pojawiło się wiele pięknych księżniczek, a nawet jeden rycerz. Jesteśmy pod wrażeniem pomysłowości dzieci oraz rodziców – mówi Jagoda Zydorek z Biura Prasowego UMiG. Stroje oceniała komisja, w której skład weszła sama Anna Pleszewska, a także Izabela Świątek, zastępca burmistrza i Lucyna Roszak, szefowa wolontariatu. Szczęśliwcy opuścili festyn ze sportowymi nagrodami za udział w konkursach oraz grze terenowej.

Konkurs na przebranie z epoki:

Kat. I:
I miejsce – Zuzanna Orłowska, Ewa Bocianiak
Kat. II:
Nagroda specjalna – Aleksandra Bilińska

Konkurs plastyczny:

Kat. I:
I miejsce – Sofia Kinash
II miejsce – Lena Wasiewicz
III miejsce – Amelia Politowicz
Kat. II:
I miejsce – Oliwia Wojciechowska
II miejsce – Zuzia Załóg
III miejsce – Natasza Czajczyńska
Nagrody specjalne:
Wiktoria Kujawa, Malwina Ślugaj