na pierwszym stopniu stoi trójka mężczyzn - zwycięzców Biegu Pzemysława na dystansie 5 km; w ręku trzymają nagrody

11. Bieg Przemysława z nowością w tle

image_print

Po raz 11 odbył się we wrześniu Bieg Przemysława, który swoją nazwę zawdzięcza założycielowi Pleszewa. Na starcie jak zwykle komplet biegaczy: dużych i małych, którzy rywalizowali w Biegu Przemusia.

Choć medal otrzymał każdy, kto zjawił się na mecie, z pucharami do domów wrócili tylko najlepsi. Wręczono nagrody w kategorii ,,OPEN” oraz w kategoriach wiekowych na 10 km. Dodatkowo, wyróżniono także najlepszych mieszkańców Pleszewa. Uhonorowani zostali również najlepsi uczniowie klas IV-VI i VII-VIII szkół podstawowych.

Po raz pierwszy w historii przyznano nagrody w wysokości 1500 złotych dla trzech osób, które „wybiegały” wynik w granicach 15 minut na dystansie 5 km. Takie wyzwanie rzucił burmistrz Pleszewa w myśl nowej wizji kompaktowego i 15-minutowego Pleszewa. Wśród osób, które tego dokonały, był dwukrotny uczestnik olimpiady w chodzie na 50 kilometrów Łukasz Nowak.

Od dwóch lat w ramach Biegu Przemysława odbywa się także Bieg Służb Mundurowych o Puchar Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Poznaniu.

Pełne wyniki biegu dostępne na www.biegprzemyslawa.pleszew.pl

na pierwszym stopniu stoi trójka mężczyzn - zwycięzców Biegu Pzemysława na dystansie 5 km; w ręku trzymają nagrody

Foto (P. Fehler): Trzech najlepszych biegaczy Biegu Przemysława pokonali dystans 5 km w zaledwie 15 minut