Wręczenie tytułu Zasłużony dla Rozwoju MiG Pleszew dr. Ryszardowi Bosackiemu.

Znany lekarz Zasłużony dla Rozwoju Miasta i Gminy Pleszew

image_print

Kolejny pleszewianin zasłużył na zaszczytny tytuł. Dr Ryszard Bosacki przysłużył się miastu działalnością na rzecz szpitala i pacjentów. Wyróżnienie odebrał podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej.

Tytuł Zasłużony dla Rozwoju Miasta i Gminy Pleszew przyznawany jest za szczególny wkład w rozwój Pleszewa i okolicznych miejscowości. Otrzymują go Ci, którzy przysłużyli się miastu, a  ich działania sprawiły, że Pleszew rozkwitł na różnych płaszczyznach. Do tej pory wyróżnienie otrzymało 56 osób, a pierwszą z nich była Hanna Suchocka – pleszewianka, była Premier RP.

Podczas uroczystego podsumowania mijającej kadencji samorządu miejsko-gminnego zaszczytny tytuł odebrał kolejny pleszewianin. Jego nominację zgłosił Błażej Górczyński, prezes PCM w Pleszewie oraz członkowie Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Pleszewie. Nominacja została przyjęta w formie uchwały Rady Miejskiej jednogłośnie, wynikiem czego było wręczenie zaszczytnego tytułu Ryszardowi Bosackiemu.

Dr Bosacki to postać znana nie tylko w Pleszewie, ale w całej okolicy. Jest związany z Pleszewskim Centrum Medycznym od blisko 40 lat, gdzie powitał na świecie ok. 40 000 dzieci. Jako ordynator oddziału położniczo – ginekologicznego Ryszard Bosacki stworzył ośrodek, który zapewnia pacjentkom możliwie kompleksową opiekę medyczną. Dziś oddział położniczo-ginekologiczny to znakomita marka, którą wybierają pacjentki z całego regionu.

Doktor Bosacki mocno zaangażował się w rozbudowę szpitala i ciągły rozwój świadczonych usług. Poza pracą jako lekarz – angażuje się w życie lokalnej społeczności. Jest aktywnym członkiem pleszewskiego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego. Jest ogromnym autorytetem nie tylko dla młodego pokolenia lekarzy, ale i swoich wieloletnich współpracowników. Osobiście nie czuję się, że jestem jakąś szczególną osobą. Traktuję to bardziej jako wyróżnienie dla zespołu, w którym mam przyjemność pracować – mówił Ryszard Bosacki podczas uroczystości. Między innymi dzięki jego staraniom udało się mały, prowincjonalny szpital przekształcić w placówkę, która jest znana i ceniona w całym kraju.

Wręczenie tytułu Zasłużony dla Rozwoju MiG Pleszew dr. Ryszardowi Bosackiemu.