Mistrzostwa Świata w Karate w Turcji

Zawodnicy z Pleszewa na Mistrzostwach Świata

image_print

Zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate reprezentowali barwy narodowe podczas Mistrzostw Świata Karate WKF w Konya w Turcji. Rywalizowali w kategorii wiekowej do lat 21.

30-osobowa reprezentacja Polski wzięła udział w Mistrzostwach Świata Karate kadetów, juniorów i U-21 w Turcji. Wśród 1846 zawodników ze 105 państw, znalazło się dwoje zawodników z Pleszewskiego Klubu Karate. Magdalena Godlewska startowała w kumite U-21 kobiet do 68 kg. Michał Florczak wystartował w kumite U-21 mężczyzn do 84 kg.

Dobrze zaprezentowała się Magdalena Godlewska, która w drugiej rundzie wygrała 1-0 z Malezyjką Zakiah Adnan, a w trzeciej rundzie wygrała z reprezentantką Algierii Chaimą Oudira. Niestety w walce o awans do strefy medalowej uległa 0-6 reprezentantce Francji. Walkę kontynuowała jeszcze w repasażach, niestety w pierwszej rundzie lepsza okazała się egipcjanka. Ostatecznie zawodniczka Pleszewskiego Klubu Karate ukończyła zawody na 7 pozycji.

Michał Florczak w pierwszym pojedynku przegrał w stosunku 7-9 z Australijczykiem Yonatanem Freundem i na tym zakończył przygodę z mistrzostwami. Do zawodów uczestników przygotowywał trener Bartłomiej Sołtysiak.