Drużyna Pleszewskiego Klubu Karate na Mistrzostwach Polski.

Wielkie osiągnięcia karateków na Mistrzostwach Polski

image_print

Zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate dali popis zdolności podczas Mistrzostw Polski. Do Pleszewa wrócili z dorobkiem 5 medali. Umiejętności zaprezentowali zarówno indywidualnie jak i drużynowo.

Pleszewski Klub Karate w 6-osobowym składzie reprezentował Pleszew na Mistrzostwach Polski Karate WKF Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców Zielonki-Parcela koło Warszawy. Wystąpili wśród 464 zawodniczek i zawodników z 64 klubów z całej Polski. Ich umiejętności i walka pozwoliły na odniesienie wielu sukcesów i zdobycie 5 medali w tym: złota, 3 srebrnych i brązu.

W roli faworyta tytułu Mistrza Polski z ubiegłego roku bronił Michał Florczak. Wygrywając walki eliminacyjne dotarł do finału, gdzie pokonał swojego przeciwnika 9:0 i zdobył po raz kolejny tytuł Mistrza Polski U’21 w kategorii wagowej do 84 kg. Tym samym Florczak zapewnił sobie udział w reprezentacji Polski w Mistrzostwach Świata Karate, które odbędą się w październiku 2024 r. w Wenecji.

Tytuł wicemistrzowski wywalczyła w pierwszym dniu mistrzostw Maja Kolanowska w konkurencji juniorek młodszych -47kg, która uległa w finale 0-1 swojej rywalce. W drodze do finału Maja Kolanowska wygrała 3 walki bez straty punktów. Kolejny medal srebrny wywalczył Jan Podolski w kumite juniorów -68kg. W drodze do finału Podolski wygrał cztery walki. Maja Kolanowska jak i Jan Podolski będą brani pod uwagę także w udziale w Mistrzostwach Świata w Wenecji – tłumaczy Józef Sołtysiak, prezes PKK Pleszew.

Z brązowym medalem mistrzostw do Pleszewa wrócił Jakub Borowczyk zdobywając go w kumite U’21 -67kg. Był on również w składzie drużynowym obok Pawła Spychalskiego i Michała Florczaka, którzy wspólnie zdobyli srebro w kumite drużynowym U’21. W zawodach wziął udział również Dawid Wojtczak w kumite juniorów -76kg. Wygrał walkę w pierwszej rundzie i w kolejnej uległ przeciwnikowi, który odpadł także w eliminacjach blokując możliwość rywalizacji w walce o brązowy medal. Nasi reprezentanci zdobyli także 22 punkty w systemie sporu młodzieżowego, a w klasyfikacji medalowej mistrzostw zajęli 12 miejsce – dodaje prezes klubu. Trenerem młodzieży jest Bartłomiej Sołtysiak.