na zdjęciu widać piłkarzy stali Pleszew w czasie sesji sportowej

Warsztaty z fotografii sportowej z Łukaszem Skwiotem

Przewrotki, cieszynki, bramki, zwycięstwa i porażki. Jak uchwycić najważniejsze momenty piłkarskiego meczu na fotografiach, mogli się dowiedzieć uczestnicy warsztatów fotografii sportowej, które odbyły się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Pleszewie.

To kolejne warsztaty fotograficzne, tym razem z fotografii sportowej, która jest bardziej wymagającą kategorią, jako że niezbędna jest zarówno znajomość sportu, umiejętności, jak również odpowiedni sprzęt.

Prowadzący warsztaty Łukasz Skwiot, to ekspert w dziedzinie fotografowania piłki nożnej oraz futbolu amerykańskiego. Współpracuje z tygodnikiem „Piłka Nożna”, jest fotoreporterem agencji CyfraSport, ambasadorem Canon. Swoje doświadczenie zebrał podczas pracy na największych turniejach sportowych świata, takich jak piłkarskie Mistrzostwa Świata, Europy czy ponad 100 meczach Ligi Mistrzów. Ma za sobą także wiele sesji sportowych, między innymi  Roberta Lewandowskiego.

Warsztaty zostały podzielone na kilka etapów. W pierwszym etapie przygotowanie teoretyczne odbyło się online. Kolejnym etapem były sesje z portretu sportowego. Do tego zadania zaproszono Klub Stal Pleszew. Czterech przedstawicieli pozowało fotografom przez parę godzin, po czym udano się na mecz, aby poznać specyfikę reportażu sportowego. Fotografowie chętnie korzystali ze wskazówek, w których punktach boiska najlepiej robić zdjęcia, jakie ustawienia aparatu zastosować, na co zwracać uwagę i gdzie można liczyć na „cieszynki”. Pasja prowadzącego udzieliła się fotografom i rokuje na przyszłość.

Efektem warsztatów będzie wystawa.

na zdjęciu widać piłkarzy stali Pleszew w czasie sesji sportowej

na zdjęciu widać zawodka klubu sportowego w czasie sesji zdjęciowej

na zdjeciu widać fotografów podczas warsztatów na stadionie