Sukces medalowy zawodników PKK Pleszew

image_print

Zawodnicy PKK Pleszew wzięli udział w corocznym turnieju Grand Prix Slovakia w karate. Dwojgu z nich udało się zaliczyć dobre występy i wywalczyć medale.

W Bratysławie odbyły się coroczne zawody Grand Prix Slovakia Karate WKF. W kolejnym turnieju rankingowym Polskiej Unii Karate wzięło udział 1800 zawodników i zawodniczek z 27 krajów. Wśród nich znalazło się pięcioro zawodników Pleszewskiego Klubu Karate, którzy zaliczyli udane występy.

Bardzo dobrze walczył Michał Florczak w kategorii kumite U21 do 84kg, który pokonał troje zawodników i dostał się do finału. Tam, po walce z Węgrem Dvorakiem Adamem, został zwycięzcą przez wskazanie sędziowskie.

W kategorii kumite U21 do 68kg walczyła pleszewska zawodniczka Magdalena Godlewska, która dotarła do finału. W ostatecznej walce przegrała przez wskazanie sędziowskie z Ukrainką Anną Montalo, zdobywając tym samym srebrny medal.

Ponadto w rywalizacji brali udział również Maja Kolanowska, Jakub Borowczyk oraz Jędrzej Becker z Pleszewskiego Klubu Karate, którzy wygrali po jednej walce i odpadli z rywalizacji w kolejnej rundzie.

Zawodnik Pleszewskiego Klubu Karate na najwyższym stopniu podium, podczas 43. Grand Prix Slovakia Karate WKF w Bratysławie