Pracownicy GASPOLu testujący elektryczne rowery na wynajem dla pracowników.

Rowerowa ekojazda pracowników GASPOLU w Pleszewie

image_print

Od sierpnia pracownicy GASPOLU z Pleszewa mogą wygodnie i ekologicznie dojeżdżać do pracy lub zwiedzać okolicę. Wszystko dzięki wewnętrznej inicjatywie „E-Roweruj z GASPOLEM” dającej pracownikom możliwość wypożyczenia elektrycznych rowerów. Rower można wypożyczyć także na weekendy i święta, co daje możliwość wykorzystania ich również w celach turystycznych.

5 rowerów elektrycznych marki KTM pojawiło się w Pleszewie, a wcześniej w Warszawie, w ramach pilotażowego programu GASPOLU skierowanego do swoich pracowników. Celem działania jest zachęcenie pracowników do ograniczenia dojazdów do pracy samochodami na korzyść przyjazdów elektrycznymi rowerami. Dzięki temu działaniu firma liczy pośrednio także na redukcję emisji dwutlenku węgla. Projekt jest również wyrazem troski GASPOLU o zdrowie i kondycję fizyczną swoich pracowników.

W poniedziałek w pleszewskiej rozlewni odbył się dzień otwarty inicjatywy „E-Roweruj z GASPOLEM”. Pracownicy mogli zobaczyć rowery, poznać ich parametry oraz dowiedzieć się więcej na temat ich podstawowych funkcji i możliwości. Spotkaniu towarzyszył zdrowy poczęstunek, a każdy pracownik otrzymał tematyczne, rowerowe upominki.