Dwa rzędy paneli fotowoltaicznych umieszczonych na dachu budynku

Przedsiębiorstwo Komunalne z fotowoltaiką

Pleszew podejmuje kolejne ekologiczne działania. Panele fotowoltaiczne pojawiły się tym razem na budynku Przedsiębiorstwa Komunalnego. To kolejny publiczny obiekt wyposażony w OZE.

 

Pleszew od kilku lat kładzie ogromy nacisk na ekologiczne działania, które mają przede wszystkim ograniczyć smog i chronić powietrze. Po wprowadzeniu miejskiego programu wymiany źródeł ciepła, ich zewidencjonowaniu i kontrolom Straży Miejskiej, nasadzeniu niemal tysiąca drzew i zamontowaniu na terenie gminy ponad 30 czujników powietrza, nadszedł czas na wyposażanie publicznych obiektów w odnawialne źródła energii.

Panele fotowoltaiczne od dwóch lat funkcjonują już na budynku Zajezdni Kultury, Stacji Uzdatniania Wody czy strażnicy OSP w Kowalewie. Energią słoneczną zasilane jest także oddane do użytku w ubiegłym roku miasteczko ruchu drogowego. Ostatnią inwestycją w OZE są panele zamontowane na jednym z budynków Przedsiębiorstwa Komunalnego przy ul. Polnej w Pleszewie. Dach obiektu wolnostojącego o wymiarach ponad 1115 m² został pokryty panelami o 50 kWp.

Władze Miasta i Gminy Pleszew planują w najbliższym czasie wyposażać kolejne obiekty użyteczności publicznej w OZE, m.in. Park Wodny „Planty”.

Dwa rzędy paneli fotowoltaicznych umieszczonych na dachu budynku

Budynek Przedsiębiorstwa Komunalnego, na ktorym zamontowano panele fotowolaiczne, przed którym stoją samochody