„Miedzianka Po Drodze” to wędrowny festiwal literacki, którego twórcą jest Filip Springer, pisarz debiutujący reportażem „Miedzianka. Historia znikania”. Pleszew – jako jeden z siedmiu miast w Polsce – znalazł się na festiwalowej trasie. Na terenie Zajezdni Kultury przez cały dzień odbywały się spotkania z pisarzami, film, teatr, muzyka i oczywiście książka.
Po raz pierwszy festiwal, który dotychczas odbywał się stacjonarnie w miejscowości Miedzianka na Dolnym Śląsku, wyruszył w świat, a konkretnie do siedmiu miast, wśród których znalazł się Pleszew. Festiwalowe miasteczko „Miedzianki Po Drodze” rozgościło się 2 września na terenie Biblioteki Publicznej MiG Pleszew i Zajezdni Kultury. Na kolejowej platformie odbywały się rozmowy z pisarzami i publicystami: Ingą Iwasiów, Witoldem Szabłowskim, Kazimierą Szczuką. Lekcję poezji dla wszystkich prowadziła Julia Fiedorczuk. Było też wieczorne wspólne czytanie – goście festiwalu czytali publiczności, publiczność czytała gościom oraz koncert Michała Zygmunta.
Festiwalowi towarzyszył teatr improwizowany „Klancyk gra Springera” ora film. W ramach „Miedzianki” odbył się jeden z elementów kaliskiego 16. Multi.Art Festiwalu czyli projekcja filmu „Tożsamość”, a następnie dyskusja z reżyserem Konradem Królikowskim oraz twórcą muzyki do filmu Patrykiem Cannonem. A ponadto: Kino Letnie Deloitte, strefa dziecięca, mobilna księgarnia Wrzenie Świata czy akcja performatywna „Kredą w mur” Agaty Knajdek.
Głównym organizatorem festiwalu „Miedzianka Po Drodze” była Fundacja Instytut Reportażu w Warszawie.