Dożynki baner

Poznaj tegorocznych starostów i asystentów dożynek

image_print
Dożynki baner
Uśmiechnięta kobieta - starościna dożynek w Kuczkowie.

Romana Kasprzyk – starościna dożynek

Jest rodowitą kuczkowianką. Ma 43 lata. To absolwentka Zespołu Szkół Technicznych w Pleszewie. Z wykształcenia jest technikiem handlowcem. Teraz spełnia się zawodowo w gospodarstwie rolnym, które od ponad 20-lat prowadzi z mężem Przemysławem. Zajmują się przede wszystkim chowem 80 sztuk bydła opasowego. Uprawiają także 42 ha ziemi – własnej i dzierżawionej. Główne uprawy to zboża, kukurydza, ale i ziemniaki oraz warzywa sezonowe. Pani Romana jest członkiem Rady Sołeckiej w Kuczkowie oraz udziela się w Kole Gospodyń Wiejskich. Jest matką czworga dzieci. Dwójka z nich -Kacper i Weronika są już dorośli, Martyna ma lat 13, a Hanna – 5. Najstarsi pomagają rodzicom w gospodarstwie. Wolne chwile Pani Romana lubi spędzać z dziećmi.

Mężczyzna na tle parku.

Tomasz Olech – starosta dożynek

To 48-letni mieszkaniec Borucina. Z wykształcenia jest rolnikiem, ukończył technikum w Marszewie. Prowadzi wraz z żoną Bogusławą gospodarstwo rolne odziedziczone po rodzicach o powierzchni 150 ha własnych i w dzierżawie. Obecnie jest nastawione na produkcję roślinną, przede wszystkim uprawę zbóż oraz kukurydzy i ziemniaków. Pan Tomasz posiada duży park maszynowy, dzięki czemu świadczy także usługi innym rolnikom. Pełni funkcję członka Rady Sołeckiej w Borucinie. Jest ojcem piątki dzieci, które pomagają w gospodarstwie. Trójka z nich – Andrzej, Aleksandra i Paweł są już dorośli. Natalia ma lat 15, a najmłodsza Oliwia – 13. W czasie wolnym Pan Tomasz wsiada na rower, lubi odpoczywać także przed telewizorem.

Kobieta na tle parku zieleni.

Magdalena Płończak – asystentka starościny dożynek

Ma 28 lat i pochodzi z gminy Kotlin. Do Krzywosądowa przeprowadziła się po ślubie, gdzie z mężem Łukaszem prowadzą gospodarstwo rolne przejęte po ojcu męża. Uprawiają 45 ha ziemi własnej i dzierżawionej. Specjalizują się w uprawie ziemniaków jadalnych, ale jest też kukurydza. Hodują ok. 100 sztuk bydła opasowego. Gospodarstwo posiada nowoczesny park maszynowy, co znacznie ułatwia pracę. Z wykształcenia Pani Magdalena jest magistrem edukacji elementarnej z arteterapią i zawodowo pracuje jako nauczyciel w przedszkolu w Korytnicy. Jest też na drugim roku studiów na kierunku diagnoza, rewalidacja oraz terapia pedagogiczna. Ma dwoje dzieci: 6-letnią Wiktorię i 5-letniego Adama i to im właśnie poświęca swój wolny czas.

Mężczyzna na tle parku.

Marcin Mróz – asystent starosty dożynek

To 41-letni rolnik z Jankowa, choć z wykształcenia jest rzeźnikiem. Gospodarstwo rolne przejął w 2005 r. po swoich rodzicach. Prowadzi je wraz z żona Honoratą. Na ok. 60 ha uprawiane są zboża, buraki cukrowe i kukurydza. Pan Marcin hoduje także bydło opasowe (ok. 60 sztuk). Ma dwoje dzieci: 17-letnią Julię i 12-letniego Artura. Czas wolny, którego pozostaje niewiele po pracy w rolnictwie, najchętniej spędza z rodziną.