Mistrzostwa Polski Karate WKF z udziałem zawodników Pleszewskiego Klubu Karate, podium kategorii U21.

PKK z medalami na Mistrzostwach Polski w Karate

image_print

Zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate wzięli udział w Mistrzostwach Polski Karate WKF Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców. Pleszewianie wrócili z trzema medalami.

W miejscowości Zielonki-Parcela koło Warszawy odbyły się Mistrzostwa Polski Karate WKF Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców. Do rywalizacji przystąpiło łącznie 470 zawodniczek i zawodników z 65 klubów, w tym 6 z Pleszewskiego Klubu Karate. Pleszewianie wywalczyli trzy medale w tym jeden złoty i dwa srebrne.

Michał Florczak w roli faworyta bronił tytuł mistrza Polski z ubiegłego roku. Wygrywając walki eliminacyjne, w finale pokonał swojego przeciwnika w stosunku 12:6 i został mistrzem Polski U’21 w kategorii wagowej do 84 kg.

Tytuł wicemistrzowski wywalczyła w pierwszym dniu Mistrzostw Maja Kolanowska w konkurencji juniorek młodszych -47kg, ulegając w finale 3-2 swojej rywalce.

Kolejny medal srebrny wywalczył Jakub Borowczyk w kumite U’21 -60kg. Borowczyk w finale musiał oddać triumf rywalowi ze stosunkiem 0:3. Bardzo dobrze wypadł Jan Podolski w kumite juniorów -68kg zajmując piąte miejsce ulegają 0:1 w walce o brąz. W zawodach udział wzięli także Jędrzej Becker w kumite kadetów +70kg oraz Dawid Wojtczak w kumite kadetów -63kg. Zawodnicy wystąpili pod okiem trenera Bartłomieja Sołtysiaka.