Wizualizacja Parku Miejskiego w Pleszewie po rewitalizacji.

Park Miejski przejdzie przemianę

image_print

Szykuje się duża metamorfoza pleszewskiego Parku Miejskiego. Miejsce ma stać się prawdziwą oazą spokoju i całorocznego wypoczynku dla każdego. Będzie sielsko, klimatycznie i nowocześnie.

Pleszewski Park Miejski to miejsce, w którym czas spędzają dzieci, młodzież, dorośli, czy osoby starsze. Każda z tych grup społecznych ma swoje ulubione miejsca do siedzenia, rozmowy, odpoczynku czy zabawy. Mimo niewielkiej powierzchni tego terenu rekreacyjnego, ma on potencjał, by stać się jeszcze atrakcyjniejszym.

Samorząd Miasta i Gminy Pleszew planuje modernizację Parku Miejskiego przy ul. Ogrodowej na szeroką skalę. Ma on stać się atrakcyjnym miejscem zarówno dla młodych jak i starszych. To, co chcemy zrobić to nowa mała architektura taka, która zachęca do tego, żeby rozglądać się, przyglądać się przyrodzie i spędzać czas nad wodą – tłumaczy Izabela Świątek, zastępca burmistrza MiG Pleszew.

Inwestycja uzależniona jest od pozyskania środków z tzw. ZIT-ów, czyli środków unijnych będących w dyspozycji Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej, do której należy Pleszew. Starania obejmują kwotę 3 mln zł, która stanowi połowę wartości inwestycji. Jeśli uda się pozyskać środki, ogłoszenie przetargu planowane jest na październik. Rewitalizacja ma nastąpić w 2025 roku.

Wizualizacja Parku Miejskiego w Pleszewie po rewitalizacji.

Wizualizacja Parku Miejskiego w Pleszewie po rewitalizacji.