O Pleszewie na międzynarodowym kongresie

image_print

Pleszew prezentował się na prestiżowym kongresie w Katowicach. Wśród wielu prelegentów znalazł się Arkadiusz Ptak. Debata o rozwoju ośrodków miejskich i miastach 15-minutowych była inspiracją dla innych.

Europejski Kongres Gospodarczy (European Economic Congress EEC) w Katowicach to największa impreza biznesowa w Europie Centralnej. Jest to trzydniowy cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących z udziałem najważniejszych osobistości świata polityki, biznesu, nauki oraz ekonomii. Europejski Kongres Gospodarczy został uznany za forum jednej z najbardziej reprezentatywnych dyskusji o przyszłości Europy – podają organizatorzy.

Wśród zaproszonych do debaty gości znalazł się Pleszew reprezentowany przez burmistrza Arkadiusza Ptaka. Włodarz wziął udział w debacie “Miasto, mieszkańcy, rozwój”. Podczas niej dyskutowano o pomysłach na rozwój ośrodków miejskich, miastach 15-minutowych, wyrównywaniu szans rozwojowych między małymi samorządami a aglomeracjami. Cieszę się, że mogę dzielić się naszym doświadczeniem z innymi, a także czerpać inspiracje. To ważne dla rozwoju naszego miasta – mówi Arkadiusz Ptak, burmistrz MiG Pleszew.

W dyskusji wzięli udział również: Grzegorz Cichy – Burmistrz GiM Proszowice, Unia Miasteczek Polskich, Joanna Erbel – CoopTech Hub, ekspertka w dziedzinie spółdzielczości miejskiej, Bogumił Sobula – wiceprezydent Katowic, Robert Tomanek – ekspert ds. ESG, EcoGreen, Tadeusz Truskolaski – prezydent Białegostoku, Unia Metropolii Polskich, Konrad Wojnarowski – Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Artur Zieliński – zastępca prezydenta Płocka.

Foto: Paweł Chmieliński