awers i rewers bonu kolekcjonerskiego o nominale 20 Koron Pleszewskich

Nowy bon miejski w obiegu

image_print

To już trzecia edycja bonu miejskiego. 22 Korony Pleszewskie na awersie prezentują pierwszego starostę powiatu pleszewskiego, na rewersie Zajezdnię Kultury. Ta kolekcjonerska perełka ma promować miasto i jego historię.

Bon miejski o nominale 22 Koron Pleszewskich jest już w obiegu. Awers prezentuje wizerunek Artura Szenica –  pleszewianina i ziemianina, delegata na Sejm Dzielnicowy, pierwszego Starosty Pleszewskiego. Jest także flaga powstania wielkopolskiego oraz zarys przedwojennego budynku starostwa w Pleszewie. Na rewersie – stylizowany widok Zajezdni Kultury w Pleszewie – oddanego do użytku w 2019 r. obiektu kultury stworzonego po dawnej kolejowej parowozowni.

Nakład tego kolekcjonerskiego gadżetu wynosi tysiąc sztuk. I choć nie jest zastępczym pieniądzem lokalnym, to na taki wygląda. Posiada bowiem profesjonalne zabezpieczenia, np.  bieżący dwutonowy znak wodny czy zabezpieczenia chemiczne, chroniące papier przed próbami wywabiania wpisów i pieczęci. Każdy bon umieszczony jest w dekoracyjnej obwolucie (etui).

Nowy bon to już trzeci z kolei. W obiegu było już 20 Koron Pleszewskich z wizerunkiem Przemysława II – założyciela Pleszewa oraz 21 Koron Pleszewskich z wizerunkiem płk. Ludwika Bociańskiego – oficera Wojska Polskiego, powstańca wielkopolskiego.

Koszt zakupu to 20 zł. Można go nabyć w siedzibie Parku Wodnego „Planty”. Istnieje możliwość zamówienia bonu drogą korespondencyjną w cenie 20,00 zł brutto za sztukę wraz z obwolutą + koszt przesyłki 8,00 zł.
Zamówienia na bony można także składać drogą internetową: kasa-sport@pleszew.pl lub telefonicznie: 62 742 12 93 .
Wysyłka bonów trwa od 18 marca 2022 r. po zaksięgowaniu wpłaconej należności (cena bonów + koszt przesyłki) na rachunek bankowy Sport Pleszew sp. z o.o. w Banku Spółdzielczym w Pleszewie nr 73 84070003 0018 6502 2000 0001.
Sprzedaż bonów nie jest prowadzona za zaliczeniem pocztowym.
awers i rewers bonu kolekcjonerskiego o nominale 20 Koron Pleszewskich