Kursy komputerowe oraz internetowe dla seniorów powróciły
26
06
2020

Kursy komputerowe oraz internetowe dla seniorów powróciły

Dodane przez M. Konieczny 0

W dużej sali Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Pleszew seniorzy z radością wrócili do  szkoleń w ramach programu Latarnicy 2020. Oczywiście przedtem zadbaliśmy o warunki sanitarne: osobne stanowiska, dezynfekcja sali i sprzętu.

 

Przypomnijmy, że zajęcia organizowane są przez Stowarzyszenie “Miasta w Internecie” przy wydatnym wsparciu Urzędu Miasta i Gminy w Pleszewie oraz Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Pleszewie. Z inicjatywą poprawy kompetencji cyfrowych seniorów z Miasta i Gminy Pleszew wyszedł w ubiegłym  roku Burmistrz Arkadiusz Ptak.

 

Tym razem na “tapecie” temat jakże potrzebny, szczególnie dziś: dostęp do publicznych usług elektronicznych. Uczestnicy nie tylko zapoznali się z platformą ePUAP, platformą ZUS, stroną OSOZ. Założyli także profile zaufane i zainstalowali w telefonach aplikację mObywatel – z której w pełni skorzystają po potwierdzeniu swoich profili zaufanych.

 

Jak się okazuje, nawet tak przydatne narzędzie jak strona https://ktomalek.pl nie było przedtem znane uczestnikom szkolenia. Od razu stało się ulubionym narzędziem pozwalającym zaoszczędzić i czas, i sporo nerwów.

 

Seniorzy odkrywali też przydatne narzędzia Google: dysk w chmurze, zdjęcia Google, notatki Keep, Google Earth, kontakty Google, synchronizacja Google i wiele innych. Dowiedzieli się, dlaczego warto korzystać z płatności elektronicznych. Nie zabrakło też tematu związanego  z prawami autorskimi w Internecie.

 

 

Terminy najbliższych szkoleń:

 

1 lipca (uwaga: przełożone z 30 czerwca)
9.00- 11.00: grupa Czerwona
12.00 -14.00: grupa Niebieska

 

7 lipca
9.00- 11.00: grupa Niebieska
12.00 -14.00: grupa Fioletowa

 

8 lipca
9.00 – 11.00: grupa Fioletowa

 

Terminy zajęć dla kolejnych grup zostaną podane wkrótce

 

Uwaga, uczestnictwo wymaga wcześniejszego zapisania się na kurs. Kontakt: Marcin Konieczny, tel. 570 940 915

Wprowadził: M. Konieczny

Wielkość czcionki
Kontrast