Zagraliśmy rekordowo!
16
01
2018

Zagraliśmy rekordowo!

Dodane przez Anna Bogacz 0

Niemal 70 tys. zebrał Pleszew podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ponad 14 tys. to wynik licytacji, która odbywała się w kinie HEL. Pozostała kwota pochodzi ze zbiórek do puszek.

 

Podczas tegorocznego finału sporo się w Pleszewie działo. Rozpoczęliśmy już w sobotę meczem w halową piłkę nożną. Na parkiecie Sali Sportowej przy ZSP nr 3 w Pleszewie w charytatywnej rozgrywce zmierzyli się urzędnicy i członkowie pleszewskiego Sztabu WOŚP. Emocji nie brakowało, a mecz zakończył się zwycięstwem Miasta i Gminy Pleszew 13:2. Tego samego wieczoru koncertowaliśmy w Hadesie.

 

W finałową niedzielę natomiast już od wczesnych godzin porannych 150 wolontariuszy przemierzało ulice Pleszewa i zbierało pieniądze do puszek. Sztab WOŚP-u, którym dowodził harcerz Maciej Banaszyński, miał swoją siedzibę w ZSP nr 2.

 

W samo południe w parku leśnym Planty odbył się już po raz trzeci w Pleszewie Bieg POLICZ SIĘ Z CUKRZYCĄ, w którym wzięło udział ok. 300 osób. Biegali doświadczeni biegacze, amatorzy, seniorzy, maluchy i całe rodziny. Swoje możliwości zaprezentowały także pleszewskie morsy. Morsowania w basenie mógł spróbować każdy śmiałek.

 

Po południu w sali sportowej przy ZSP nr 2 pleszewscy wolontariusze z Lucyną Roszak na czele organizowali gry, zabawy i inne atrakcje dla najmłodszych. Od 16.00 natomiast licytowaliśmy gadżety w kinie HEL.  Licytacja rozpoczęła się od projekcji filmu zrealizowanego przez Urząd Miasta i Gminy Pleszew, będącego efektem odwiedzin w pleszewskim szpitalu, gdzie znajduje się sprzęt zakupiony ze zbiórek przez fundację Jerzego Owsiaka. W przerwach licytacji zaprezentowali się soliści Akademii Piosenki Domu Kultury w Pleszewie: Anna Kulza, Angelika Śpitalniak, Aleksandra Jurga, Zuzanna Klötzel, Olena Łoś, Natalia Kubiak oraz Igor Borowski. Na zakończenie wystąpił zespół Monroe.

 

Finał WOŚP zakończył się w Pleszewie Światełkiem do Nieba na boisku ZSP nr 2

 

Foto: WOŚP Pleszew

Wprowadził: Anna Bogacz

Wielkość czcionki
Kontrast

To ostatnie dni na wzięcie udziału w obowiązkowym Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021!

Możesz to zrobić między innymi w Urzędzie Miasta i Gminy w Pleszewie.

Spis trwa do 30 września!