Przekazanie zewnętrznych defibrylatorów AED przez firmę FAMOT Pleszew.

Kolejne AED w gminie Pleszew

image_print

Kolejne zewnętrzne defibrylatory trafiły do gminy Pleszew. Sprzęt ufundowany przez firmę FAMOT znajdzie się w Bronowie, Rokutowie i Grodzisku. W sumie w Mieście i Gminie Pleszew jest ich już 19.

Podczas akcji „Razem dla życia” na pleszewskim Rynku firma FAMOT przekazała Miastu i Gminie Pleszew kolejne trzy zewnętrzne defibrylatory AED. Sprzęty ratujące życie zostaną zawieszone na Sali Wiejskiej w Bronowie, Sali Wiejskiej w Rokutowie oraz Sali Wiejskiej w Grodzisku. W imieniu mieszkańców odebrali je sołtysi wsi w towarzystwie radnych miejskich: Wiesławy Gil oraz Kingi Melki.

Po zawieszeniu i udostępnieniu urządzeń mieszkańcy poszczególnych wsi i wszyscy chętni zostaną przeszkoleni z korzystania z tego sprzętu. Zależy nam, aby każdy mieszkaniec w chwili zagrożenia wiedział, jak reagować i potrafił pomóc osobie z nagłym zatrzymaniem akcji serca – mówi Jagoda Zydorek z Biura Prasowego UMiG w Pleszewie. W sumie na terenie Miasta i Gminy Pleszew znajduje się 19 defibrylatorów. Wiele z nich znajduje się również na wsiach, by dostęp do nich był możliwy w każdym czasie i miejscu.

Poniżej prezentujemy mapę AED, która prezentuje lokalizacje wszystkich defibrylatorów w Mieście i Gminie Pleszew.

MApa punktów AED w Mieście i Gminie Pleszew