Drużyna Pleszewskiego Klubu Karate na Mistrzostwach Polski.

Karatecy z sukcesami w Mistrzostwach Polski

image_print

Karatecy z Pleszewskiego Klubu Karate walczyli o tytuły Mistrzów Polski. Rywalizacja odbywała się indywidualnie i drużynowo. Z zawodów w Kleszczewie wrócili z 4 medalami.

Broniąc tytułu z poprzedniego roku Mistrzostwo Polski wywalczyła Magdalena Godlewska w kumite -68kg. Udało jej się to osiągnąć pokonując w finale Wiktorię Grejner – Klub Karate Nidan Zawadzkie na punkty 3-1. Wcześniej odbyła walki eliminacyjne. Pierwsza walka przyniosła rezultat 7-1 z Martą Krause – Sonkei Gdańsk, a w półfinale zwyciężyła 3-0 z Sandrą Leskie – KK Gokken.

Michałowi Florczakowi przypadł tym razem tytuł Mistrza Polski w kumite -84kg. W walce pokonał Krystiana Krajnika – Biofeed Karate team 6-1. Półfinałową walkę wygrał 4-0 z Bartoszem Kędzierskim Olimp Łódź oraz finał 6-2 z Krzysztofem Małachowskim Sakuria Rumia.

W kumite seniorów +84kg natomiast zwyciężył Bartłomiej Sołtysiak pokonując w finale Dawida Sobkowiaka z Budokan Wrocław 3-1. W drodze do finału pokonał Huberta Jarockiego Olimp Łódź oraz w półfinale Cypriana Jarczaka z Kaminarii Perzów 2-0.

Czwarty srebrny medal nasi reprezentanci w składzie Jakub Borowczyk, Jakub Konowalczyk, Wojciech Pestka, Michał Florczak oraz Bartłomiej Sołtysiak w kumite drużynowym, zdobyli ulegając drużynie Olimp Łódź 1-2 w finale. W klasyfikacji generalnej Pleszewski Klub Karate zajął 2 miejsce. Klasyfikację generalną Wygrał Olimp Łódź.