Plakat Jesiennych Targów Rolno-Ogrodniczych AGROMARSZ w Marszewie 2 października 2022

Jesienne Targi Rolno-Ogrodnicze AGROMARSZ pod hasłem „Przyjazna energia w domu i zagrodzie”

image_print

Prezentacje sprzętu i poletek, odnawialne źródła energii, regionalne smaki i wiele więcej. W niedzielę, 2 października w Marszewie odbędzie się kolejna edycja Jesiennych Targów Rolno-Ogrodniczych AGROMARSZ „Przyjazna energia w domu i zagrodzie”, organizowanych przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.

Oprócz tradycyjnego kiermaszu ogrodniczego, na odwiedzających czekają prezentacje ofert nowoczesnych środków do produkcji, ciągników, sprzętu rolniczego, materiałów budowlanych oraz urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii.

To właśnie „zielona energia” będzie tematem przewodnim targów. Osoby zainteresowane prośrodowiskowymi rozwiązaniami będą mogły porozmawiać z fachowcami i dowiedzieć się więcej na temat m.in. fotowoltaiki i magazynów energii.

Ponadto, rolnicy i producenci uzyskają porady na stoiskach instytucji rolniczych, takich jak Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego czy Okręgowa Stacja Chemiczno-Rolnicza. Do dyspozycji zainteresowanych będą również stoiska Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu, gdzie doradcy będą udzielali informacji o aktualnych projektach, między innymi platformie doradczej eDWIN.

Na targach nie zabraknie również akcentu kulturalnego. Odwiedzający będą mieli okazję podziwiać dzieła tworzone podczas artystycznego recyklingu przedmiotów. Pokaz pod nazwą „Jesienno-ekologiczne impresje w kolażu” poprowadzi miejscowa artystka, Sylwia Osińska.

Dzień Kukurydzy i Piknik Wielkopolskich Kobiet Gospodarnych

W tym roku Jesiennym Targom Rolno-Ogrodniczym AGROMARSZ będą towarzyszyły dwa wydarzenia.

Na poletkach demonstracyjnych WODR od rana będzie trwał Dzień Kukurydzy, gdzie zostaną przedstawione liczne kolekcje jej odmian. Na miejscu będą dostępni przedstawiciele hodowców i dystrybutorów, którzy opowiedzą zainteresowanym o szczegółach uprawy.

Podczas targów odbędzie się również II Piknik Wielkopolskich Kobiet Gospodarnych, organizowany przez Wielkopolski Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z udziałem WODR. W trakcie imprezy zostaną zaprezentowane popisowe dania Kół Gospodyń Wiejskich, które zwyciężyły w konkursie kulinarnym pod nazwą „Skarby wielkopolskiej spiżarni”.

Zmiana organizacji ruchu

Targi w Marszewie potrwają od godziny 9 do 16. W związku z wydarzeniem będą wprowadzone zmiany w organizacji ruchu zarówno w Marszewie, jak i drogach dojazdowych.

Parkingi dla odwiedzających będą przygotowane:
– na polu demonstracyjnym WODR przy drodze powiatowej Pleszew-Grab,
– na stadionie w Marszewie przy drodze powiatowej Pleszew-Broniszewice,
– naprzeciwko wjazdu dla firm mechanizacyjnych przy drodze powiatowej Pleszew-Broniszewice.

Program Jesiennych Targów Rolno-Ogrodniczych AGROMARSZ

Termin: 2 października 2022 r, godz. 9-16
Miejsce: Siedziba Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego nr 2 (Marszew 25, 63-300 Pleszew)

9.00 Rozpoczęcie targów,
9.00 – 16.00 Prezentacja oferty nowoczesnych środków do produkcji, ciągników i sprzętu rolniczego, materiałów budowlanych oraz urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii,
9.00 – 16.00 Kiermasz ogrodniczy,
9.00 – 16.00 Dzień Kukurydzy – prezentacja kolekcji odmian kukurydzy – pole demonstracyjne WODR,
11.00 – 11.30 Uroczyste otwarcie, przywitanie uczestników i wystąpienia zaproszonych gości – plac otwarcia, główny teren targów,
11.30 – 12.00 Ogłoszenie wyników konkursu kulinarnego pt. „Skarby wielkopolskiej spiżarni” – plac otwarcia, główny teren targów,
12.00 – 13.00 II Piknik Wielkopolskich Kobiet Gospodarnych  – prezentacja potraw zgłoszonych do konkursu – hala namiotowa,
13.30 – 15.00 Pokaz artystycznego recyklingu przedmiotów pt. „Jesienno-ekologiczne impresje w kolażu” – plac otwarcia, główny teren targów,
16.00 Zakończenie targów.

Plakat Jesiennych Targów Rolno-Ogrodniczych AGROMARSZ w Marszewie 2 października 2022