Spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską w Zajezdni Kultury w Pleszewie.

Emocjonujące spotkania z sędzią

image_print

W Pleszewie gościła sędzia Anna Maria Wesołowska. Opowiedziała różnych grupom społecznym o demoralizacji, zasadach odpowiedzialności nieletnich, czy nowych formach przemocy. Ogromna dawka wiedzy potrzebnej w wychowywaniu kolejnych pokoleń i codziennym życiu.

Samorząd Miasta i Gminy Pleszew zapoczątkował cykl spotkań obejmujący edukację społeczną w zakresie zdrowia, prawa, bezpieczeństwa, rozwoju i wielu innych aspektów życia społecznego. Pleszewska Akademia Społeczna, bo tak zostało nazwane nowe przedsięwzięcie, będzie skupiać różne grupy społeczne na spotkaniach z osobami, które omówią różne aspekty życia społecznego.

Cykl spotkań zapoczątkowała sędzia Anna Maria Wesołowska, która z inicjatywy Izabeli Świątek, zastępcy Burmistrza MiG Pleszew, spotkała się z przedstawicielami wielu grup społecznych. W ramach cyklu opowiedziała o zasadach odpowiedzialności nieletnich, nowych formach przemocy wobec dzieci, przejawach demoralizacji i relacjach rodzinnych, również w rodzinach wielopokoleniowych.

W spotkaniach wzięły udział przedszkolaki oraz uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a także kadra pedagogiczna, przedstawiciele służb i instytucji zajmujących się opieką społeczną i bezpieczeństwem oraz rodzice i na oddzielnym spotkaniu Seniorzy. Wszystkie grupy otrzymały dużą dawkę merytorycznej wiedzy ­– informuje Jagoda Zydorek z Biura Prasowego UMiG w Pleszewie.

Anna Maria Wesołowska to prawniczka, obecnie sędzia w stanie spoczynku, od ponad dwudziestu lat zajmująca się edukacją prawną społeczeństwa. Orzekała w sprawach rodzinnych, cywilnych i prawie trzydzieści lat w sprawach karnych. Jako sędzia występowała w programach telewizyjnych: „Sędzia Anna Maria Wesołowska” oraz „Wesołowska i mediatorzy”.

Wykład z sędzią Anną Marią Wesołowską dla uczniów pleszewskich szkół.

Spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską w Zajezdni Kultury w Pleszewie.