Michał Florczak, zawodnik Pleszewskiego Klubu Karate na Mistrzostwach Europy w cypryjskiej Larnace w 2023 roku

Europejskie występy zawodnika PKK Pleszew

image_print

Zawodnik Pleszewskiego Klubu Karate po raz kolejny wystąpił w Mistrzostwach Europy Karate WKF. Te odbyły się w cypryjskiej Larnace. Mowa o Michale Florczaku, który zanotował dobry występ.

Na początku lutego karatecy podjęli rywalizację o tytuł Mistrza Europy Karate WKF. Gospodarzem mistrzostw była Larnaka – miasto na Cyprze. Wśród uczestników z całej Europy był także pleszewianin Michał Florczak – członek Pleszewskiego Klubu Karate, który wystąpił w barwach kadry narodowej. Rywalizacja odbywała się na poziomie kadetów, juniorów oraz zawodników do lat 21.

Michał stoczył na Mistrzostwach Europy cztery walki w kategorii U21 -84kg. W pierwszej rundzie pewnie pokonał 8-0 Szwajcara Nico Sparerę. W drugiej rundzie jego przeciwnikiem był zeszłoroczny medalista Mistrzostw Europy w Pradze – Konstantinos Binasa, którego pleszewianin pokonał 4-1. Niestety w ćwierćfinale Michał Florczak został pokonany przez reprezentanta Francji Alexandre Nunesa Martinusa, który dotarł do finału konkurencji U21 -84kg.

W walce repasażowej zawodnik PKK Pleszew uległ reprezentantowi Macedonii Północnej Nemanji Mikulicowi, by ostatecznie zająć punktowane siódme miejsce. Michał Florczak trenuje w Pleszewskim Klubie Karate pod okiem Bartłomieja Sołtysiaka.

Tekst i zdjęcia: Pleszewski Klub Karate