uczestnicy Olimpiady OPEN

Trzydniowe Święto Sportowe

image_print

Zdrowa rywalizacja, aktywność fizyczna, integracja i zwycięzcy. Zakończyła się trzydniowa impreza sportowa Olimpiada PPL 2022. Wzięło w niej udział łącznie ponad 500 osób w pięciu kategoriach. Przedszkolaki, uczniowie, dorośli i seniorzy, zmagali się z wieloma konkurencjami.

Olimpiada PPL kategoria OPEN zakończyła trzydniowy cykl wydarzeń w pleszewskich szkołach i na Stadionie Miejskim. W ciągu 3 dni, zdążyły się zmierzyć ze sobą zespoły z różnych kategorii wiekowych.

Olimpiada rozpoczęła się w czwartek 2 czerwca na halach sportowych szkół podstawowych w Pleszewie. Halę Sportową przy ulicy Krzywoustego wypełniły Przedszkolaki. Uczniowie klas II-III zmierzyli się w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2, a starsi koledzy z klas IV-VI walczyli w “Jedynce”. Po oficjalnym otwarciu, którego dokonał burmistrz Arkadiusz Ptak, rozpoczęto rywalizację. Konkurencje, z jakimi przyszło się zmierzyć małym sportowcom to m.in: sadzenie ziemniaków, wyścig z woreczkami, rzuty do celu, przeciąganie liny, strzały do bramki czy rzut butem. Drużyny spisały się na medale, a zwycięzcy otrzymali wartościowe czeki. W kategorii przedszkoli, punktacja nie była prowadzona, dlatego zwyciężyły wszystkie grupy.

Klasyfikacja Szkół Podstawowych:

Klasy II-III:
I miejsce- ZSP nr 3 w Pleszewie
II miejsce- SP Kowalew
III miejsce- ZSP Taczanów

Klasy IV-VI:
I miejsce- SP Kowalew
II miejsce- SP 2 Pleszew
III miejsce- SP 3 Pleszew

Drugiego dnia Olimpiady Sportowej PPL 2022 rywalizację podjęli Seniorzy, którzy w zorganizowanych grupach osiedlowych, zrzeszonych i niezrzeszonych walczyli w sześciu konkurencjach. Drużyny, które zajęły trzy pierwsze miejsca otrzymały czeki ufundowane przez Miasto i Gminę Pleszew. Wszystkie trzy zespoły przekazały swoje nagrody na rzecz przedszkoli z terenu miasta.

Klasyfikacja Seniorów:
I miejsce- Ogród Działkowy Wojska Polskiego
II miejsce- Osiedle Zachodnie nr 7
III miejsce- Pleszewska Rada Seniorów

W czasie trwania Olimpiady Seniorów przeprowadzono konkurs na “Potrawę FIT- żyj zdrowo” dedykowanego dla Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Pleszew. Panie przygotowały mnóstwo propozycji na desery bez cukru, a także na Fit dania obiadowe. Jury, w skład którego wszedł burmistrz MiG Pleszew Arkadiusz Ptak oraz jego zastępczyni Izabela Świątek, nie potrafiło zdecydować jednogłośnie, która potrawa była najlepsza, dlatego główna nagroda została poddana losowaniu. Szczęśliwcami okazały się panie z KGW w Brzeziu.

Zwieńczeniem cyklu sportowych zmagań była Olimpiada w kategorii OPEN, w której mogli wziąć udział mieszkańcy oraz osoby uczące się lub pracujące na terenie Miasta i Gminy Pleszew. Do rywalizacji zgłosiło się 25 drużyn w kategorii OPEN i młodzieżowej. Konkurencje z jakimi przyszło się zmierzyć uczestnikom to: bieg sztafetowy, pływanie, dart, bowling, strzelanie, bieg wahadłowy z kettlebellami, przeciąganie TIRa oraz sztafeta na hulajnodze.

Swoje drużyny utworzyli między innymi: burmistrz MiG Pleszew Arkadiusz Ptak, który został kapitanem zespołu “Kompaktowy Pleszew” oraz jego zastępczyni Izabela Świątek, która została szefową drużyny “Los Dyrektorros”. Ponadto, udział wzięli m.in. strażacy z PSP Pleszew, nauczyciele i po raz pierwszy drużyna z Sołectwa Korzkwy.

Olimpiada OPEN rozpoczęła się biegiem na bieżni Stadionu Miejskiego, po czym drużyny rozeszły się na rożne stanowiska, gdzie walczyły o cenne punkty.
Klasyfikacja prezentowała się następująco:

Punktacja końcowa Olimpiady OPEN i młodzieżowej

Odbywające się w Pleszewie święto rywalizacji sportowej stało się już tradycją i jest okazją do propagowania zdrowego stylu życia, aktywności fizycznej, a także do integracji mieszkańców i świetnej zabawy od najmłodszego do najstarszego.