*** Zmiana godzin przyjmowania interesantów w Urzędzie Stanu Cywilnego w Pleszewie! Interesanci przyjmowani są od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 14.00.
Prosto z miasta

Nagrobek po renowacji

Jeden z najbardziej okazałych nagrobków na cmentarzu ewangelickim w Pleszewie został odnowiony. Przedsięwzięcie wsparł finansowo Jörn von Jouanne – (...) »

Nagrobek po renowacji

Jeden z najbardziej okazałych nagrobków na cmentarzu ewangelickim w Pleszewie został odnowiony. Przedsięwzięcie wsparł finansowo Jörn von Jouanne – potomek ostatniego właściciela Malinia i Baranówka. Fragment aediculi na pleszewskim cmentarzu ewangelickim to najbardziej okazały nagrobek w południowej części nekropolii. Niestety z roku na rok ulegał coraz większemu zniszczeniu, szczególnie w jego górnej części. Koszt renowacji to ponad 6 tys. zł. Większość środków na renowację nagrobka przekazał Jörn von Jouanne, potomek ostatniego właściciela Malinia i Baranówka Christiana von Jouanne’a. Prace renowacyjne przeprowadziła firma budowlana Jana Janeckiego. Niestety nie wiemy, kto spoczywa w tym miejscu. Można domniemywać, że aedicula z czerwonej i klinkierowej cegły powstała po I wojnie światowej, nie później jednak niż w 1928 r.    

czytaj całość »
Wiadomości

Głos Seniora zaprasza

Stowarzyszenie Pleszewski Uniwersytet Trzeciego Wieku i Urząd Miast i Gminy Pleszew rozpoczęli realizację kolejnego etapu projektu „Głos Seniora Pleszewskiego”  na potrzeby  „Programu Funduszu Inicjatyw (...) »

Zakaz kąpieli!

Uwaga wiele wielkopolskich kąpielisk jest zamkniętych. Zakaz kąpieli obowiązuje między innymi w naszej sąsiedniej gminie Gołuchów. Jeśli wybieracie się na weekend, koniecznie sprawdźcie zamieszczony (...) »

Poszukujemy świadków potrącenia rowerzystki.

19 sierpnia br. o godz. 9.50 w Pleszewie na ul. Malińskiej, kierujący samochodem osobowym marki Citroen koloru czarnego potrącił prawidłowo jadącą rowerzystkę, a następnie (...) »
Archiwum newsów
kalendarz imprez kulturalnych
Pon Wto śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31  
Sonda

Czy Park Miejski powinien zostać zrewitalizowany?

Loading ... Loading ...
Pleszew TV archiwum »
Na skróty
mapa miasta
kino Hel
rozkłady jazdy
park wodny "Planty"
ważne telefony
szkoły i przedszkola

Ogłoszenia i reklamy» «
 WITAMY NOWYCH PLESZEWIAN
Nasi partnerzy