Prosto z miasta

Religijne śpiewanie

Już po raz trzynasty odbył się w Pleszewie Festiwal Piosenki Religijnej. W kinie HEL zaprezentowało się kilkudziesięciu młodych wykonawców (...) »

Religijne śpiewanie

Już po raz trzynasty odbył się w Pleszewie Festiwal Piosenki Religijnej. W kinie HEL zaprezentowało się kilkudziesięciu młodych wykonawców z Wielkopolski, którzy rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych. Festiwal Piosenki Religijnej organizowany przez pleszewski Dom Kultury odbył się 21 listopada już po raz trzynasty. Podczas przesłuchań zaprezentowało się 37 uczestników z wielkopolskich szkół i ośrodków kultury, którzy rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych. Zmagania oceniało jury w składzie ojciec Izaak Kusion – franciszkanin z Zakonu Braci Mniejszych w Choczu oraz Marcin Madalski – Dyrektor Społecznego Ogniska Muzycznego w Pleszewie i organista w parafii p.w. Św. Andrzeja Apostoła w Choczu. Panowie w ocenie brali przede wszystkim pod uwagę pomysł, wykonanie utworu, ogólne wrażenie artystyczne i zaangażowanie wykonawcy. Ostatecznie przyznano po trzy miejsca w każdej kategorii oraz wyróżnienia.   Zwycięzcy: Kategoria szkoły podstawowe klasy I-III I miejsce – Rafał […]

czytaj całość »
Wiadomości

Kaliski oddział stowarzyszenia kończy działalność

Kaliski oddział terenowy Stowarzyszenia Polaków Poszkodowanych przez III Rzeszę kończy swoją działalność. Zadania organizacji przejmuje Poznań w ramach łączenia struktur. Zarząd Terenowego Stowarzyszenia Polaków (...) »

Kolejna ulica jednokierunkowa!

Od piątku 21 listopada ul. Plac Kościelny będzie jednokierunkowa. Będzie można się nią poruszać jedynie wjeżdżając od strony runku. To kolejna ulica – po (...) »

Policjanci rozmiawiali z uczniami o cyberprzemocy

Wczoraj (14 listopada br.) policjanci z pleszewskiej komendy spotkali się z uczniami Zespołu Szkół Publicznych nr 2 w Pleszewie. W zajęciach uczestniczyły dzieci z (...) »
Archiwum newsów
kalendarz imprez kulturalnych
Pon Wto śro Czw Pią Sob Nie
  1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Sonda

Czy w Pleszewie powinna powstać kolejna siłownia zewnętrzna?

Loading ... Loading ...
Pleszew TV archiwum »
Na skróty
mapa miasta
kino Hel
rozkłady jazdy
park wodny "Planty"
ważne telefony
szkoły i przedszkola

Ogłoszenia i reklamy» «
 WITAMY NOWYCH PLESZEWIAN
Nasi partnerzy