*** Zmiana godzin przyjmowania interesantów w Urzędzie Stanu Cywilnego w Pleszewie! Interesanci przyjmowani są od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 14.00.
Prosto z miasta

Olimpijczyk u burmistrza

Marek Biernat – pleszewianin i trener narodowej reprezentacji paraolimpijskiej w tenisie stołowym niedawno wrócił z Rio. We wtorek był (...) »

Olimpijczyk u burmistrza

Marek Biernat – pleszewianin i trener narodowej reprezentacji paraolimpijskiej w tenisie stołowym niedawno wrócił z Rio. We wtorek był gościem burmistrza Mariana Adamka. Opowiedział o drodze po medale i pięknej Brazylii. Marek Biernat jest jednym z trzech trenerów narodowej reprezentacji paraolimpijskiej w tenisie stołowym. To jedyny pleszewianin, który pojechał na Igrzyska Olimpijskie. Jego przygoda z kadrą zaczęła się 7 lat temu, kiedy trenerka główna Elżbieta Madejska zaproponowała mu współpracę. W tym roku po raz pierwszy w swojej trenerskiej karierze, a tenisem stołowym zajmuje się od ponad 30 lat, wyjechał na olimpiadę. Wrócił aż z 8 medalami swoich niepełnosprawnych podopiecznych. W Rio pod swoją opieką miał Krystynę Siemieniecką, która zdobyła srebro. – Najpiękniejszy moment na Paraolimpiadzie, który zapamiętam na zawsze to fakt, kiedy Krysia już wiedziała, że zagra w finale. Popłakałem się – przyznaje Marek Biernat. […]

czytaj całość »
Wiadomości

Inwestycje w rękach kobiety

Ma 35 lat i choć mieszka w Czerminie, to będzie zarządzała pleszewskimi inwestycjami. Kolejna kobieta objęła właśnie stanowisko kierownika Wydziału Inwestycyjnego w Urzędzie Miasta (...) »

Przywieźli medale z Łodzi

8 medali reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate na prestiżowym turnieju w Łodzi. Pleszewscy sportowcy pokonali m.in. karateków z Ukrainy, Estonii, Białorusi i Litwy. 3 złote, (...) »

Nieuczciwy kurier w rękach policji

Pleszewscy policjanci zatrzymali 23-letniego kuriera z Kalisza, który pieniądze otrzymane za dostarczone przesyłki przegrał na automatach. Przywłaszczył też część przewożonych paczek. Teraz grozi mu (...) »
Archiwum newsów
kalendarz imprez kulturalnych
Pon Wto śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30  
Sonda

Czy Park Miejski powinien zostać zrewitalizowany?

Loading ... Loading ...
Pleszew TV archiwum »
Na skróty
mapa miasta
kino Hel
rozkłady jazdy
park wodny "Planty"
ważne telefony
szkoły i przedszkola

Ogłoszenia i reklamy» «
 WITAMY NOWYCH PLESZEWIAN
Nasi partnerzy