Prosto z miasta

Wieża, fontanna, a może rondo?

W pleszewskim ratuszu odbyły się konsultacje społeczne dotyczące terenu PKS. Wieża herbowa, fontanna i rondo – to tylko niektóre (...) »

Wieża, fontanna, a może rondo?

W pleszewskim ratuszu odbyły się konsultacje społeczne dotyczące terenu PKS. Wieża herbowa, fontanna i rondo – to tylko niektóre z propozycji zagospodarowania tego terenu. Wszystkie propozycje trafią do projektanta, który zostanie wybrany prawdopodobnie w drodze konkursu. Ponad 40 osób wzięło udział w konsultacjach społecznych, które odbyły się 20 stycznia. Władze Miasta i Gminy Pleszew zanim rozpoczną prace projektowe dotyczące zagospodarowania dworca, chcieli poznać opinie mieszkańców, szczególnie tych, którzy mieszkają na Placu Powstańców Wlkp. i w sąsiedztwie oraz prowadzących tam działalność gospodarczą. Wstępem do dyskusji była dokładna prezentacja terenu przez burmistrza Mariana Adamka oraz przedstawienie koncepcji władz samorządowych. Gmina chce teren ten podzielić na dwa obszary. Pierwszy – plac, na którym znajduje się wiata dworcowa i postój autobusów ma być przeznaczony pod miejsca parkingowe.  Drugi to natomiast budynek dworca, który miałby zastąpić budynek mieszkalno-usługowy. Pomysły te […]

czytaj całość »
Wiadomości

Akcja „Czekaj na autobus”

Czekasz na autobus lub na lekcje? Przyjdź do Świetlicy Środowiskowej, z której skorzystasz nieodpłatnie. Odkąd samorząd Miasta i Gminy Pleszew przejął teren PKS przy (...) »

Kolejny rok działań Pleszewskiej Izby Gospodarczej

Pleszewska Izba Gospodarcza podsumowała ubiegły rok. Walne zgromadzenie władz i członków odbyło się w ratuszu. Prezes Tadeusz Rak pochwalił się osiągnięciami, a jednym z (...) »

Wypadek drogowy na skrzyżowaniu ul. Wierzbowej i Lipowej w Pleszewie

Wczoraj przed godz. 10.00 w Pleszewie na skrzyżowaniu ulicy Wierzbowej z ulicą Lipową doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motoroweru i dwóch samochodów osobowych. (...) »
Archiwum newsów
kalendarz imprez kulturalnych
Pon Wto śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Sonda

Co powinno powstać po dworcu PKS w Pleszewie?

Loading ... Loading ...
Pleszew TV archiwum »
Na skróty
mapa miasta
kino Hel
rozkłady jazdy
park wodny "Planty"
ważne telefony
szkoły i przedszkola

Ogłoszenia i reklamy» «
 WITAMY NOWYCH PLESZEWIAN
Nasi partnerzy