Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej od godz. 2.00 dnia 22 grudnia br. do godz. 18.00 dnia 23 grudnia br. prognozuje wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 80 km/h, z zachodu.
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku
 
Prosto z miasta

Dąb Wolności

W całej gminie Pleszew jest ich siedem, w tym jeden w pleszewskim Parku Miejskim. Właśnie został posadzony, by przypominać (...) »

Dąb Wolności

W całej gminie Pleszew jest ich siedem, w tym jeden w pleszewskim Parku Miejskim. Właśnie został posadzony, by przypominać o ćwierćwieczu Wolnej Polski. Drzewo zostało posadzone w piątek 19 grudnia. Ma zaszczytne miejsce przy głównej alejce w Parku Miejskim. Dąb Wolności jest jednym z siedmiu, które zostały posadzone w całej gminie Pleszew. Wszystko z inicjatywy prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Lasów Państwowych dla uczczenia 25-lat Wolności w Polsce. (…) warto zadbać o trwałe świadectwo naszej wdzięczności, naszej wspólnej radości i dumy z wolnego na powrót państwa. Takim niezwykłym pomnikiem będą zasadzone w tym roku dęby. Drzewa, które słusznie uważa się za symbol siły, trwania i tradycji – napisał w liście do organizatorów akcji prezydent Komorowski. Skierował też słowa uznania do Ochotniczych Straży Pożarnych – Poświęcenia i profesjonalizm strażaków są niezwykle wysoko oceniane […]

czytaj całość »
Wiadomości

Ogłoszenie

Burmistrz Miasta i Gminy Pleszew informuje o zamiarze przeprowadzenia postępowania w sprawie wyboru operatora na świadczenie usług transportu zbiorowego w komunikacji miejskiej na terenie (...) »

Czas jasełek

Czas przedświąteczny do okres, kiedy w szkołach, przedszkolach i innych instytucjach odbywają się bożonarodzeniowe przedstawienia i jasełka. Zajrzeliśmy do Przedszkola „Słoneczne” w Pleszewie, gdzie (...) »

ZADZWOŃ DO NAJBLIŻSZYCH ZANIM ZROBIĄ TO OSZUŚCI!

Tylko 16 grudnia poznańscy policjanci odnotowali 10 prób oszustwa metodą „na policjanta”. Zdecydowana większość starszych osób nie dała się oszukać, natychmiast przerwała rozmowę i (...) »
Archiwum newsów
kalendarz imprez kulturalnych
Pon Wto śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31  
Sonda

Czy w Pleszewie powinna powstać kolejna siłownia zewnętrzna?

Loading ... Loading ...
Pleszew TV archiwum »
Na skróty
mapa miasta
kino Hel
rozkłady jazdy
park wodny "Planty"
ważne telefony
szkoły i przedszkola

Ogłoszenia i reklamy» «
 WITAMY NOWYCH PLESZEWIAN
Nasi partnerzy