Prosto z miasta

Gala operowa w nowej hali

W nowej hali widowiskowo-sportowej przy ZSP już 19 października odbędzie pierwszy niezwykły koncert symfoniczny. Znana pleszewianom Sinfonietta Polonia zabierze (...) »

Gala operowa w nowej hali

W nowej hali widowiskowo-sportowej przy ZSP już 19 października odbędzie pierwszy niezwykły koncert symfoniczny. Znana pleszewianom Sinfonietta Polonia zabierze melomanów w podróż od Atlantyku do Pacyfiku.   W nowej hali widowiskowo-sportowej, która już niebawem zostanie oddana do użytku odbędzie się Międzynarodowa Gala Operowa „Od Atlantyku do Pacyfiku”. 19 października o godz. 18.00 rozpocznie się fascynująca podróż muzyczna przez dwa kontynenty – od słonecznej Hiszpanii, aż do Morza Wschodniochińskiego. Będzie korrida i perypetie słynnych operowych kochanków, włoskie „bel canto” i brawurowe tańce węgierskie, surowe piękno dzikiej przyrody, orgiastyczny sabat czarownic i tajemnicza miłość Dalekiego Wschodu.   Koncertująca regularnie w Pleszewie  orkiestra Sinfonietta Polonia z Poznania wystąpi tym razem pod gościnną batutą dyrygenta z Chin – maestra Ming Xiao, dyrektora Teatru Pieśni i Tańca w Hunan i dyrygenta Hunan Symphony Orchestra. Soliści koncertu to wspaniała chińska śpiewaczka […]

czytaj całość »
Wiadomości

Siedem krążków karateków

Siedem medali zdobyli pleszewscy karatecy podczas II Grand Prix Tczewa w Karate WKF. To jeden z najważniejszych turniejów karate w Polsce. Kolejny medalowy sukces (...) »

Ich własne M

Kolejni mieszkańcy odebrali klucze do własnych mieszkań w nowym bloku przy ul. Malinie 6 w Pleszewie. Budynek właśnie został oddany do użytku. Już jednak (...) »

Nietrzeźwy kierowca forda

1,6 promila alkoholu w organizmie miał 43-letni kierowca forda, który został zatrzymany wczoraj po godz. 17.00. Do zdarzenia doszło na ul. Kochanowskiego w Pleszewie. (...) »
Archiwum newsów
kalendarz imprez kulturalnych
Pon Wto śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30  
Sonda

Ile czasu powinny trwać Dni Pleszewa?

Loading ... Loading ...
Pleszew TV archiwum »
Na skróty
mapa miasta
kino Hel
rozkłady jazdy
park wodny "Planty"
ważne telefony
szkoły i przedszkola

Ogłoszenia i reklamy» «
 WITAMY NOWYCH PLESZEWIAN
Nasi partnerzy