Prosto z miasta

Krajówka w remoncie

Modernizacja krajowej 12 na odcinku Pleszew-Brzezie właśnie ruszyła. Wraz z nią Miasto i Gmina Pleszew wykona kanalizację sanitarną o (...) »

Krajówka w remoncie

Modernizacja krajowej 12 na odcinku Pleszew-Brzezie właśnie ruszyła. Wraz z nią Miasto i Gmina Pleszew wykona kanalizację sanitarną o długości niemal kilometra. O modernizację odcinka drogi krajowej nr 12 na odcinku Pleszew-Brzezie władze Miasta i Gminy Pleszew zabiegały od 4 lat. Starania zakończyły się sukcesem i zaraz po Świętach Wielkanocnych  rozpoczęły się prace. Te dobrą wiadomość przekazał burmistrz Marian Adamek na konferencji prasowej.  Jako Miasto i Gmina Pleszew mieliśmy już swój udział w modernizacji drogi krajowej, sfinansowaliśmy bowiem w ponad 50% wykonanie dokumentacji projektowej ścieżki rowerowej na odcinku Brzezie-Bielawy – podkreśla włodarz. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przebuduje drogę krajową nr 12 na odcinku Pleszew-Brzezie-Gołuchów o łącznej długości 5,08 km: 4 km na odcinku Pleszew-Brzezie oraz 1 km w Bielawach w gminie Gołuchów. Celem modernizacji jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa i funkcjonalności jezdni poprzez […]

czytaj całość »
Wiadomości

Sprawdź, czy możesz głosować w Pleszewie!

Wybory do Parlamentu Europejskiego już 25 maja. Sprawdź, czy możesz głosować w Pleszewie i czy figurujesz w rejestrze wyborców. Jeśli nie, możesz się do (...) »

Konferencja o innowacjach społecznych

Miasto i Gmina Pleszew oraz Inicjatywa Sekretarza Generalnego ONZ Global Compact organizują w naszym mieście konferencję dotyczącą innowacji społecznych w kontekście Unii Europejskiej i (...) »

Oznacz swoją posesję numerem porządkowym

Brak oznaczenia posesji numerem porządkowym czy nieaktualne nazwy ulic to problemy, z jakimi mogą się spotkać służby, odpowiedzialne za bezpieczeństwo i porządek. Często bowiem (...) »
Archiwum newsów
kalendarz imprez kulturalnych
Pon Wto śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30  
Sonda

Czy w Pleszewie powinny być parkomaty?

Loading ... Loading ...
Pleszew TV archiwum »
Na skróty
mapa miasta
kino Hel
rozkłady jazdy
park wodny "Planty"
ważne telefony
szkoły i przedszkola

Ogłoszenia i reklamy» «
Nasi partnerzy