video
*** Zmiana godzin przyjmowania interesantów w Urzędzie Stanu Cywilnego w Pleszewie! Interesanci przyjmowani są od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 14.00.
Prosto z miasta

Są pieniądze na projekty

Samorząd Miasta i Gminy Pleszew znów będzie współpracował z Lokalną Grupą Działania „Wspólnie dla Przyszłości”. Umowa na środki w (...) »

Są pieniądze na projekty

Samorząd Miasta i Gminy Pleszew znów będzie współpracował z Lokalną Grupą Działania „Wspólnie dla Przyszłości”. Umowa na środki w kwocie 10 mln w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich już podpisana. W dniu 17 maja br. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu Arkadiusz Ptak – zastępca burmistrza MiG Pleszew, wspólnie z Krzysztofem Grabowskim – wicemarszałkiem woj. wlkp. oraz Sławomirem Spychajem – wójtem gminy Czermin,  podpisał umowę ramową na realizację  Lokalnej Strategii Rozwoju w ramach PROW 2014-2020. Strategia podobnie jak w przypadku poprzedniego unijnego okresu  finansowania realizowana będzie na naszym terenie przez Lokalną Grupę Działania „Wspólnie dla Przyszłości” z siedzibą w Czerminie. Kwota umowy zawartej na okres od 2016-2022 to ok. 10 mln. zł. z czego  duża część otrzymanych środków zostanie przeznaczona na rozpoczęcie działalności gospodarczej oraz rozwój już istniejących firm, aktywizację lokalnej społeczności czy realizację […]

czytaj całość »
Wiadomości

TRATWA odpływa już w piątek

Różnorodne warsztaty, spotkania z ciekawymi ludźmi, koncerty, a przede wszystkim przyjazna atmosfera – to właśnie TRATWA Festiwal Pleszew, która już po raz drugi odbywa (...) »

Rusz się z nami!

Zabawy na stadionie, gry terenowe, treningi sprawnościowe z instruktorem, bieganie czy pływanie – to tylko niektóre atrakcje Tygodnia Ruchu w Pleszewie. Startujemy już 23 (...) »

Turnej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

We wtorek 10 maja w Zespole Szkół w Broniszewicach uczniowie rywalizowali na rowerowym torze przeszkód. Uczestnicy musieli wykazać się także wiedzą z zakresu udzielania (...) »
Archiwum newsów
kalendarz imprez kulturalnych
Pon Wto śro Czw Pią Sob Nie
  1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31  
Sonda

Czy na terenie Pleszewa jest wystarczająco zieleni?

Loading ... Loading ...
Pleszew TV archiwum »
Na skróty
mapa miasta
kino Hel
rozkłady jazdy
park wodny "Planty"
ważne telefony
szkoły i przedszkola

Ogłoszenia i reklamy» «
 WITAMY NOWYCH PLESZEWIAN
Nasi partnerzy