Finał inwestycji wodociągowej na horyzoncie
Nowa przepompownia już pompuje wodę do miasta i okolicznych miejscowości. Prace przy budowie nowoczesnej Centralnej Stacji Wodociągowej w Pleszewie dobiegają końca. Gotowy jest już budynek, pomieszczenia warsztatowe, a pompy właśnie pomyślnie kończą „okres próbny”. Finalne oddanie do użytku już wkrótce.
– To serce całej Centralnej Stacji Wodociągowej, której budowa powoli zmierza do końca – mówi Arkadiusz Ptak, burmistrz Pleszewa o nowoczesnej pompowni, która już od kilku tygodni z powodzeniem pompuje wodę do miasta i okolicznych miejscowości. Aby dojść do tego etapu potrzeba było wielu prac i skomplikowanej procedury przełączania starej pompowni na nową. Odbywało się to etapami, aby było jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców. Pomyślne testy pozwolą nam już wkrótce całkowicie zdemontować stare urządzenia i w pełni funkcjonować na nowej stacji – informuje Grzegorz Knappe, prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego.
Pompownia ma najnowocześniejsze technologie, które pozwolą zaoszczędzić do 30% energii. Dodatkowym ważnym elementem jest zamontowana lampa UV dezynfekująca przepływającą wodę promieniami ultrafioletowymi. Woda jest oczyszczana bez użycia chloru i innych środków chemicznych. Lampa UV oznacza lepszą jakość wody, bo zastąpi w większości lub nawet wyeliminuje całkowicie jej chlorowanie.
Inwestycja przy ul. Kaliskiej to zupełnie nowa siedziba „Wodociągów”, stacja z pompownią i urządzeniami technicznymi oraz budynek warsztatowo-magazynowy. To inwestycja w nowoczesne systemy i instalacje, które zapewnią stabilne dostawy wody dla całej gminy, podnosząc jednocześnie bezpieczeństwo w kontekście sytuacji kryzysowych i obrony cywilnej. To ogromny projekt, który realizowany jest z myślą o długofalowym rozwoju infrastruktury komunalnej, by sprostać potrzebom mieszkańców przez kolejne dekady. To inwestycja dla pokoleń – komentuje burmistrz Arkadiusz Ptak. Oddanie do użytku już wkrótce.


