Udane występy pleszewskich karateków

Członkowie Pleszewskiego Klubu Karate ponownie rywalizowali w zawodach rankingowych. Tym razem turniej odbywał się w Tczewie, gdzie pleszewianie wywalczyli 5 medali. To jeden z ostatnich sprawdzianów przed Mistrzostwami Polski.

Zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate nie zwalniają tempa. W miniony weekend wzięli udział w kolejnych zawodach rankingowych. Była to X edycja Energa Grand Prix Karate odbywająca się w Tczewie. Pleszewscy zawodnicy zanotowali tam bardzo dobre występy i wywalczyli 5 medali w tym 2 złote, 2 srebrne i 1 brązowy.

Złoto zdobyła Maja Kolanowska w kumite ind juniorek młodszych -47kg oraz Michał Florczak w kumite ind seniorów -84kg. Srebrny medal wywalczył Jakub Borowczyk w kumite ind juniorów -61kg oraz Bartłomiej Sołtysiak w kumite ind seniorów -84kg. Na trzecim stopniu podium stanął Michał Florczak w kumite ind U21 -84kg, które odebrał także dodatkową nagrodę w wysokości 100 euro za zajęcie pierwszego miejsca w konkurencji kumite ind seniorów -84kg.

Wyniki naszych reprezentantów napawają optymizmem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski, które odbędą się w dniach 3-4 czerwca w Zielonki-Parcela koło Warszawy – mówi Józef Sołtysiak, prezes Pleszewskiego Klubu Karate.