Trzy medale Pleszewskiego Klubu Karate

Pleszewska Reprezentacja Klubu Karate zaprezentowała się podczas Harasuto CUP Karate WKF w Łodzi w dniach 9-10.04.2022. Spośród 8 reprezentantów udało się wywalczyć 3 medale.

Reprezentacja Pleszewskiego Klubu Karate wywalczyła 3 medale w tym 1 złoty, 1 srebrny i 1 brązowy na prestiżowych zawodach Pucharu Świata rozegranych w Łodzi. Wzięło w nich udział ponad 800 zawodników reprezentujących 118 klubów z 9 państw.

W zawodach wystartowało 8 reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate.

Pierwszego dnia Pucharu Świata zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate wywalczyli  2 medale w tym 1 złoty i 1 brązowy, natomiast drugiego- 1 srebrny medal. W klasyfikacji generalnej po dwóch dniach zmagań PKK Pleszew uplasował się na 20 miejscu.

W tej edycji Pucharu Świata bardzo trudno było o medale. Wysoki poziom sportowy zapewnili reprezentanci kadry Danii, Ukrainy, Słowacji i Węgier. Pomimo tego pleszewscy reprezentanci nie zawiedli.

Złoty medal w pierwszym dniu turnieju zapewnił sobie Michał Florczak w kumite U21 -84 kg pokonując w finale reprezentanta Węgier Kapdebo Bonont 7-3.

Kolejny medal- brązowy wywalczyła w kumite juniorek -48 kg Julia Grzelak.

W drugim dniu zawodów świetnie spisała się Maja Kolanowska, która wywalczyła srebrny medal w kumite młodziczek -50kg. Kontuzja Mai Kolanowskiej w finale wykluczyła zawodniczkę z rywalizacji o złoty medal.

Dobrze zaprezentował się również Cezary Jóźwiak zajmując ostatecznie 5 miejsce w kumite młodzików -45kg. Jedną wygraną walkę odnotował Antoni Skiba w kumite młodzików -35kg. W zawodach wzięli udział także Jan Podolski w kumite kadetów -57 kg, Kacper Joachimiak w kumite kadetów -52kg oraz Dawid Wojtczak w kumite młodzików +50kg, a także Oliwia Szczepaniak w kumite U21 oraz w seniorkach -55kg.

Był to drugi krajowy turniej rankingowy Polskiej Unii Karate. Następny odbędzie się w Pleszewie w dniach 21-22 maja pod nazwą 8th Central Poland Open.