Sztafeta na 740-lecie biegnie i nie zatrzyma się do soboty

Świętowanie 740-lecia Pleszewa rozpoczęli biegacze i wszyscy, którzy lubią aktywnie spędzać czas. Trwa sztafeta 740km na 740-lecie, w której udział może wziąć każdy. Wielu biegaczy i miłośników sportu już dołożyło swoją cegiełkę, a następni już się przygotowują. Czas jest do soboty.

Jubileusz 740-lecia Pleszewa można świętować również w duchu sportu i aktywności fizycznej. Okazja ku temu jest na Stadionie Miejskim, gdzie spółka Sport Pleszew oraz Team Pleszew przy pomocy i wsparciu wielu osób organizuje sztafetę 740 km na 740-lecie Pleszewa. Zasada jest prosta – profesjonalni biegacze w sztafecie z pałeczką w 70 godzin pokonają 740 kilometrów. Pozostali biegacze, miłośnicy sportu, wszyscy chcący uczcić jubileusz mogą dołożyć swoją cegiełkę do ostatecznego wyniku i wybiegać swój dystans na bieżni. Sztafeta ruszyła w środę 17 maja o godzinie 20:00. Aby zapisać się na kartach historii miasta wystarczy przebiec minimum jedno okrążenie wynoszące 400 metrów. Każdy uczestnik otrzymuje pamiątkowy numer startowy oraz certyfikat uczestnictwa w biegu.

Pierwsi biegacze są już po swoich startach. W przypadku zawodowców są to imponujące dystanse – liczniki niektórych wskazują nawet ponad 40 kilometrów dziennie. Bieg w sztafecie ma za sobą także Burmistrz Miasta i Gminy Pleszew Arkadiusz Ptak, który na linii startu pojawił się wraz z reprezentacją Urzędu MiG w Pleszewie. Zachęcam wszystkich do przebiegnięcia chociaż jednego okrążenia. To świetna inicjatywa i integracja społeczna – zachęca włodarz Pleszewa. Do sztafety dołączyć można w każdej chwili. Bieżnia dostępna jest do soboty do godziny 18:00. Po dobiegnięciu wszystkich na linię mety bieg zostanie podsumowany, a wśród wszystkich uczestników rozlosowane zostaną nagrody.