Sukces zawodników PKK Pleszew

Zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate zanotowali kolejny wspaniały występ na turnieju rankingowym Polskiej Unii Karate. W Bydgoszczy zaprezentowało się 1000 uczestników reprezentujących 100 klubów z 14 krajów. Pleszewscy zawodnicy wywalczyli 3 złote medale.

4 marca 2023 roku w Bydgoszczy odbył się kolejny turniej rankingowy Polskiej Unii Karate. W międzynarodowym turnieju karate „Central Europe Open- Grand Prix Pomorza i Kujaw” zaprezentowało się pięcioro zawodników Pleszewskiego Klubu Karate. Międzynarodowy turniej okazał się dla nich szczęśliwy, bowiem wywalczyli trzy złote medale.

Dwa złote medale dla wywalczył reprezentant PKK Pleszew Michał Florczak w kumite U21 -84kg oraz w kumite seniorów -84kg. W finale U21 -84kg pokonał 1:0 Łotysza Aleksandra Obernihinsa oraz w kumite seniorów -84kg tego samego zawodnika 2:1.

Kolejny złoty medal wywalczyła Maja Kolanowska, która w finale pokonała 1:0 Olę Karbownik Olim Łódź. Dobry wynik zanotowali Dawid Wojtczak i Jan Podolski, którzy w kumite kadetów -63kg wygrali po dwie walki. Jan Podolski został sklasyfikowany na 7 miejscu. W zawodach wystąpił także Jakub Borowczyk w kumite juniorów -68kg oraz w kumite U21 -67kg. Trenerem zawodników jest Bartłomiej Sołtysiak.

Wyniki PKK Pleszew

Michał Florczak – U21 -84kg złoty medal oraz złoty medal w kumite seniorów -84kg,
Maja Kolanowska – złoty medal w kumite U16 -47kg.
Jan Podolski 7 miejsce U16 -63kg.